Komentāri
Vējonis par prezidentu nekļūs; īstais kandidāts parādīsies pēdējā brīdī, prognozē bukmeikeri
FOTO: LETA

Lai gan politiskā partija Vienotība publiski paudusi atbalstu Zaļo un zemnieku savienības oficiāli izvirzītajam Valsts prezidenta amata kandidātam Raimondam Vējonim, varbūtība, ka viņš turpmākos četrus gadus ieņems šo amatu, ir tikai 31% (likmes koeficients 2.80). Daudz lielāka iespēja tajā ir nokļūt cilvēkam, kura kandidatūra tiks paziņota dažas stundas pirms balsojuma, prognozē sporta totalizators viensviens.lv.

Varbūtība, ka prezidenta amatu ieņems cilvēks, kura vārds līdz šim nav oficiāli izskanējis, ir 56% (likmes koeficients 1.55).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pašlaik valdošās koalīcijas pārstāvji vairākkārt ir apgalvojuši, ka šīs Valsts prezidenta vēlēšanas būs citādākas, jo pretendenti tiks nominēti laicīgi, nevis kā tas bijis līdz šim – uzradīsies pēdējā brīdī. Tajā pašā laikā nekas neliecina, ka šogad varētu būt citādāk, jo politiskā tirgošanās tikai pamazām uzņem apgriezienus. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šogad koalīcijas partijas mēģinās vienoties savā starpā, nemeklējot atbalstītājus Saskaņas rindās, jo abu lielāko valdību veidojošo partiju vēlētāji šādu rīcību politiķiem nākamajās vēlēšanās varētu nepiedot,” komentē sporta totalizatora viensviens.lv vadītājs Arvīds Rasa.

Citiem oficiāli nosauktajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem izredzes tikt ievēlētiem ir salīdzinoši niecīgas. Iespēja, ka Nacionālās apvienības izvirzītais Eiropas Savienības tiesas tiesnesis Egīls Levits kļūs par Andra Bērziņa pēcteci Rīgas pilī ir 11% (likmes koeficients 8.00), Vienotības biedra Arta Pabrika izredzes tiek vērtētas kā 1 pret 100 (likmes koeficients 100.00), Reģionu alianses kandidāta Mārtiņa Bondara izredzes ir 0.5% (likmes koeficients 150.00).

“Līdz vēlēšanām oficiālo un neoficiālo kandidātu skaits noteikti palielināsies. Lai gan Vienotības līdere Solvita Āboltiņa nav oficiāli nominēta šim amatam, ņemot vērā viņas ambīcijas, nevar izslēgt varbūtību, ka viņas partijas biedri mēģinās tirgoties par atbalstu Āboltiņai. Šajā gadījumā izšķirošs būs Lemberga viedoklis,” uzver A. Rasa.

Totalizatora viensviens.lv bukmeikeru prognozes liecina, ka vislielākā ir iespēja, ka nākamais Valsts prezidents formāli bezpartejisks – 45% (likmes koeficients 1.87). Nedaudz mazāka ir varbūtība, ka Andra Bērziņa pēctecis būs no tās pašas partijas, kuras viņš, proti, Zaļo un zemnieku savienības – 40% (likmes koeficients 2.15).

Ņemot vērā bukmeikeru prognozes par iespējamajiem Valsts prezidenta kandidātiem, varbūtība, ka tas būs vīrietis, ir 77% (likmes koeficients ir 1.20), bet sieviete – 23% (4.00).

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl