Komentāri

Krievijas atkārtoti pieteiktās raķešu šaušanas mācības Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā ir spēka demonstrācija un zināmā mērā provokācija gan pret Latviju, gan pret NATO ar mērķi noskaidrot, kā mēs uz to reaģēsim, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda Latvijas prezidents Raimonds Vējonis.

Vienlaikus prezidents norāda, ka kopumā Latvijas reakcija ir adekvāta un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) kontrolē situāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pēdējos gados Krievijas armija ir veikusi modernizāciju un regulāri veic mācības. Šādas mācības pie Latvijas robežas ir spēka demonstrācija. Zināmā mērā tā ir arī provokācija, jo provocē mūs un NATO kopumā. Manuprāt, mērķis ir vērst uzmanību uz to, kā mēs reaģēsim. Tas, ka mācību laikā Krievijā notiek dažādi incidenti – ar to mums jārēķinās. Arī iepriekšējās pieteiktajās, bet īsti nenotikušajās mācībās Baltijas jūrā nokrita helikopters, un gāja bojā cilvēks,” norāda Vējonis.

Tāpat Vējonis pauž viedokli, ka šāda veida mācības nevairo drošību Baltijas reģionā – tās negatīvi ietekmējot intensīvo kuģu satiksmi jūrā, kā arī pastāv arī kļūdu iespēja, tāpēc Baltijas jūrā kā iekšzemes jūrā šādām mācībām nevajadzētu notikt vispār.

“Šāda veida mācības pie Latvijas robežas notiek pirmo reizi – tas, protams, ir satraukums mums, jo mums nav pieredzes, kā tas var norisināties. Šāda veida mācības nevairo drošību Baltijas reģionā, tāpēc mums ir šī negatīvā attieksme pret šāda mācību norisi Baltijas jūrā. Jūra intensīvi tiek izmantota kuģu satiksmei, un jebkura sektora slēgšana ietekmē kuģu satiksmi. Ņemot vērā cilvēcisko faktoru un to, ka reizēm netrāpa mērķos, pastāv riski, ka izšautā raķete var aiziet ne tajā virzienā. Manuprāt, šāda veida mācības vispār nevarētu pieļaut Baltijas jūrā, kas ir iekšzemes jūra, bet tas notiek atbilstoši starptautiskajām prasībām. Tādēļ priekšdienās kaut kas būtu jāmaina starptautiskajos regulējumos, varbūt kaut kā jāierobežo mācības iekšzemes jūrās,” minēja Vējonis.

Prezidents izteicās, ka Latvija jau esot NATO un OECD ietvaros uzrunājusi jautājumu, cik tuvu pie robežām drīkstētu notikt mācības.

Video: Pilna intervija ar Vējoni

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl