Vējonis: Palīdzēt bēgļiem ir mūsu kopīgs pienākums

11 komentāri
Vējonis: Palīdzēt bēgļiem ir mūsu kopīgs pienākums
LETA

“Iepriekšējās dienās esmu ticies ar visu Saeimā pārstāvēto partiju pārstāvjiem un esmu saņēmis skaidru vēstījumu – katra no partijām, pārstāvot savu vēlētāju, ir par kara bēgļu glābšanu. Tātad mēs apzināmies, ka palīdzība šiem cilvēkiem ir mūsu kopējs pienākums,” tā, komentējot bēgļu jautājumu, paudis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 

Viņš akcentēja, ka “partijas lielākoties cenšas vairot savu popularitāti, bezatbildīgi manipulējot ar valstij būtiskiem jautājumiem savu reitingu uzlabošanas vārdā”.

“Mani līdz šim nav apmierinājis valdības darbs patvēruma meklētāju jautājuma risināšanā. Valdība nav skaidrojusi situāciju ne tikai sabiedrībai, bet arī koalīcijas partneriem, kas novedis pie akūta informācijas trūkuma,” kritizēja R. Vējonis.

Prezidents arī akcentēja, ka “Latvija kā valsts un Latvijas politiķi nevarēs ilgstoši izvairīties no lēmumu pieņemšanas, un šoreiz ir mūsu kārta solidāri palīdzēt, nevis meklēt aizbildinājumus, kādēļ to nedarīt.”

Valsts prezidents ar rīkojumu ir uzdevis Ministru kabinetam sadarbībā ar politiskajām partijām, pašvaldībām un sabiedriskām organizācijām divu nedēļu laikā sagatavot skaidru valdības rīcības plānu patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā.

Skaties video!

11 komentāri