5 komentāri

Šonedēļ pirms Saeimas vasaras brīvdienām Valsts prezidents Raimonds Vējonis nāca klajā ar diezgan striktu piedāvājumu mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību.

Vējoņa šīs nedēļas runa pārsteidza daudzus – tajā bija vēl vairāki konstitucionālo reformu priekšlikumi. Prezidents aicināja grozīt Satversmi un palielināt pilnvaras gan Ministru prezidentam, gan Valsts prezidentam. Premjeram vajadzētu ļaut pašam izvēlēties ministrus. Savukārt Valsts prezidentam Vējonis rosina dot lielākas pilnvaras atlaist Saeimu. Taču pirms tas notiek – maināma arī prezidenta ievēlēšanas kārtība, esot jāpāriet uz tautas vēlēta prezidenta institūciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valdības koalīcijas partijām viedoklis par tautas vēlētu prezidentu atšķiras, un iepriekš šai domai Saeimā nav bijis pietiekama atbalsta. Arī tagad partijas ir skeptiskas, ka par to varētu vienoties. Pagaidām piesardzīgi tiek vērtēts arī cits Vējoņa priekšlikums – automātiski piešķirt pilsonību Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem.

TOP komentāri

 • Iveta Kārkliņa
  +5 +5 0

  Iveta Kārkliņa

  Nu varbūt tāpat, bez jauna prezidenta vēlēšanām Vējoņa kungs Latviju atdos krieviem? Vai labāk , lai tauta ievēl prezidentu kā ušakovu vai no tām aprindām. Saskaņa jau roķeles berzē.
 • a
  +1 +1 0

  a

  Labāk būtu strādājis nevis gaisu jaucis. Mums ir parlamentāra republika un prezidentam jābūt ar vāju varu. Nevajag tautas vēlētu. Gruzijā un Ukrainā tādi ir. Tas noveda pie kariem.
 • Zeibots
  +1 +1 0

  Zeibots

  Jobbannie Dzimtenes izzadzēji! Jūs esat laipni aicināti pamest Manu Latviju un pisssties uz savām elles zemēm. Katrs beidzamo laiku prezidents nāk pie sapratnes ka valstī ir daudz jākļu kas ir izdzimteņi-tulkot -ne no šīs dzimtenes.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl