Vējonis: Mēs nosodām Kohvera notiesāšanu un palīdzēsim Igaunijai

1 komentārs
Vējonis: Mēs nosodām Kohvera notiesāšanu un palīdzēsim Igaunijai
Foto: LETA

“Mēs nosodām šādu lēmumu, jo lēmuma pieņemšana notikusi tā, ka netiek ievērotas starptautisko normu prasības un ir bijuši pārkāpumi arī izmeklēšanas procesā, – tas ir saskaņā ar Igaunijas puses sniegto informāciju,” tā, komentējot Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera notiesāšanu Krievijā, pauda Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Līdz ar to mēs, protams, maksimāli sniegsim atbalstu Igaunijai starptautiski šā jautājuma tālākai risināšanai. Bet jebkurā gadījumā mēs nosodām šādu rīcību, šādu lēmumu, kas ir pieņemts,” sacīja R. Vējonis.

Jau ziņojām, ka Krievijas Pleskavas apgabala tiesa trešdien, 19. augustā, Igaunijas Drošības policijas darbiniekam Estonam Kohveram piesprieda 15 gadu sodu stingra režīma kolonijā, kas jāizcieš Krievijas teritorijā.

Viņam arī piespriests naudas sods 1375 eiro apmērā, informē Kohvera advokāts Jevgeņijs Aksjonovs.

Krievija Igaunijas Drošības policijas darbinieku apsūdz spiegošanā un ieroču kontrabandā.

Igaunija un Kohvers šādus apgalvojumos noraida.

Jau vēstījām, ka Krievijas drošības dienesti pērnā gada septembrī nolaupīja Kohveru Luhamā, Igaunijas dienvidaustrumos pie Igaunijas un Krievijas robežas, un ar varu aizveda uz Krieviju, kur viņš tika turēts Maskavas Lefortovas cietumā un apsūdzēts spiegošanā.