Vējonis izmantos savu prezidenta ietekmi un aicinās solidarizēties bēgļu jautājumā

Komentāri

Koalīcijai nespējot vienoties bēgļu jautājumā, savu ietekmi tuvākajās dienās plāno izmantot Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš uz sarunu izsauks visas Saeimā pārstāvētās politiskās partijas, lai aicinātu tās solidarizēties ar pārējo Eiropas Savienību.

Gusts Kikusts, Valsts prezidenta preses pārstāvis:

Partijām būtu rūpīgi jāizvērtē jautājums par bēgļu uzņemšanu Latvijā, jo politiskajā diskusijā trūkst uzmanības ES valstu solidaritātes jautājumiem. Bēgļu problēma tiešām ir kopējs jautājums visai ES, kas skar arī drošību, ko tikai kopīgi mēs varam atrisināt, un Latvijas dalība arī būtu apliecinājums, ka mums rūp Eiropas drošība un nākotne. Mēs varētu pierādīt, ka esam pilnvērtīga ES dalībvalsts. Šis ir viens no brīžiem, kad to praktiski darbos apliecināt, pierādot arī, ka spējam iesaistīties problēmu risināšanā.

Tikšanās ar partijām notiks divu dienu garumā – pirmdien un otrdien. Savukārt trešdien notiks kārtējā Nacionālās drošības padomes sēde, kura arī tiks veltīta bēgļu krīzes risināšanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aicinot uz solidaritāti ar pārējo Eiropu, Vējonis nonāk pretrunās ar politisko spēku, no kura tika ievēlēts par Valsts prezidentu, – Zaļo un Zemnieku Savienību.

Video:

Lasi vēl