Vējonim ir iedzimta sirdskaite, paziņo mediķi

3 komentāri

Pēc ilgas klusēšanas par prezidenta veselību Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsti un Valsts prezidenta kanceleja šodien beidzot informēja sabiedrību par Valsts pirmās personas stāvokli. Atklājās, ka viņam jau kopš dzimšanas bijusi sirdskaite, kas sepses rezultātā saasinājusies. Par to līdz šim sabiedrība netika informēta.

Reanimatoloģe-anestezioloģe Eva Strīķe:

Jā, mēs zinājām, ka viņam ir šī iedzimtā sirdskaite, kas nebija funkcionāli bojājusi viņa fiziskās spējas. Acīmredzami, tāpēc tas arī nav izskanējis tik plaši. Prognoze varētu būt piesardzīgi optimistiska. Mēs zinām, kādu slimību ārstējam, ja skatāmies rezultātos, kas ir medicīnā, atveseļošanās norit tā, kā tam būtu jābūt.

Preses konference Stradiņa slimnīcā tika sasaukta vēlā pēcpusdienā. Prezidenta kancelejas vadītājs ievadvārdos akcentēja, – sabiedrība tiek informēta un iepazīstināta ar Vējoņa video tādēļ, lai atspēkotu atsevišķu žurnālistu izplatītās baumas sociālajos medijos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs bijām spiesti šodien ar ārstu atļauju organizēt videosesiju. Tas nav ļoti veicināms pasākums. Šobrīd slimnīcā ir karantīna, un prezidents atveseļojas. Ja nebūtu šādas vajadzības, censtos viņu lieki netraucēt. Kā jūs redzat, viņš ļoti labi komunicē, bet bez tā varētu iztikt, ja kādam nevajadzētu kaut kādas nesaprotamas apakšzemes kustības sākt veikt,” saka Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Guntis Puķītis.

Foto

Konkrētus vārdus, kas un kur izplatījis baumas un kāds ir baumu saturs, kancelejas vadītājs tā arī nenosauca.

Sepse jeb asins saindēšanās ar baktērijām un sēnītēm R. Vējonim esot likvidēta. Arī iedzimtā sirdskaite reizē ar sepses izraisīto vārstuļa nomaiņu esot likvidēta.

Uz preses konferencē uzdoto žurnālistes jautājumu, vai taisnība, ka Raimonds Vējonis jau 2006. gadā “Stradiņos” ārstējies ar sirdskaiti, ārste neatbildēja.

Tikmēr Valsts prezidenta kanceleja skaidro, ka, pat atrodoties tik smagā stāvoklī slimnīcā, prezidents turpina un turpinās pildīt amata pienākumus. Uz jautājumu, cik ilgi vēl prezidents atradīsies slimnīcā, kaut vai provizoriski, ārsti atsakās atbildēt.

Video

TOP komentāri

 • oj
 • Andris
  0 0 0

  Andris

  Es gribu pateikties visam Jūsu nodaļas personālam, par jūsu Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ārstešanu, un paldies nodaļas personālam par iejūtību, sirsnību, profesionalitāti, kā ar ikdienā par labu vārdu un smaidu. Varu teikt tikai un vienīgi labus vārdus ari jums Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, par ātru atveseļošanos, jo jūs esiet viss pozitīvākais cilvēks, apņēmīgs un no kura izstaro sirds siltums pret Latviešu tautu.
  Mēs Latvieši vēlamies pateikties jums par mīlestību un labestību, vēlam nezaudēt Tēvzemes mīlestību, tāpat nezaudēt mīlestību un iejūtību Latviešu tautai.

  Lai Jūs balsta mūsu cieņa un apziņa, ka esat mums vajadzīgs Latviešu tautai!

  Ar cieņu,
  Andris Strēlis
 • ilze.emiljanovica@inbox.lv
  0 0 0

  ilze.emiljanovica@inbox.lv

  Jaujiet prezidentim atveseloties.lai butu stipru energiju un speku galvenais veseliba un velreiz veseliba.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl