Vējoņa runa un sliktā angļu valoda: diplomātijas eksperti aicina nedramatizēt situāciju

34 komentāri

Aizvadītajā nedēļā sociālajos tīklos daudz apspriests temats bija Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna ANO ģenerālajā asamblejā. Daudzi uzskata, ka Valsts prezidentam nav atbilstošu angļu valodas zināšanu, un viņš nespēj veiksmīgi pārstāvēt valsti. TV3 Ziņu uzrunātie diplomātijas eksperti gan aicina situāciju nedramatizēt.

Lai arī ANO ģenerālo asambleju Vējonis uzrunāja pagājušonedēļ, sociālos tīklos tā nonāca tikai pēdējas dienās.

Daudzi “Twitter” lietotāji pauda izbrīnu un sarkastiskas piezīmes par Valsts prezidenta sliktajām angļu valodas zināšanām.

Diplomātijas pazinēji  gan uzskata, ka nekāda liela skāde Latvijas starptautiskajai reputācijai nav nodarīta, jo uzrunu tāpat reti kurš klausījies.

Latvijas ārpolitikas institūta vadītājs Andris Sprūds domā, ka Vējoņa runa varējusi būt gludāka, nelietojot tādus terminus kā multilaterāls. Taču par to atbildīgi esot prezidenta kancelejas cilvēki. Tikmēr kancelejā  kategoriski noraida interneta pazibējušo ideju, ka valsts galva pārējās nācijas varēja uzrunāt latviski, nevis angliski.

Atšķirība no Andra Bērziņa, kuram arī savulaik daudzi pārmeta sliktas angļu valodas zināšanas, Sprūds Vējoni uzteic par to,  ka viņš pēc asamblejas beigām ASV turpināja vizīti, piedaloties Centrāleiropai veltītā forumā.

Jāpiebilst, ka šonedēļ, Vējonis angliski uzrunāja arī viesus starptautiskajā Rīgas konferencē, un arī to pavadīja sarkastiski komentāri internetā.

TOP komentāri

 • Josh Richards
  +7 +6 -1

  Josh Richards

  Ja cilveks nespej iemacit un korekti izrunat ieprieks sacereto tekstu pirms publiskas uzstasanas, seit nav ko dramatizet - tas vienkarsi ir limenis un, soreiz, valsts limenis, jo sho paveica Valsts prezidents
 • Elvis Skrastins
  +3 +3 0

  Elvis Skrastins

  Nu neviens te neprasa betmena līmeni. Lielākā daļa vidusskolnieku labāk runā angliski, un es pieņemu ka drīkst valsts prezidentam prasīt varēt labāk norunāt runu par vidusskolēnu.
 • Josh Richards
  +2 +2 0

  Josh Richards

  Oksana Sadigova par to sudu, ko pats nevar izdarit, Tu par sevi? ta ar sapratu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl