Vējoņa pēdējā uzruna Saeimā: Strādāt pa vecam vairs nevar

Pievienot komentāru

“Strādāt pa vecam vairs nevar,” mudinot Saeimu uzlabot likumdošanas darbu, no parlamenta tribīnes ceturtdien sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš amatā būs vēl tikai pāris nedēļas, tāpēc šī bija prezidenta Vējoņa pēdējā uzruna Saeimā.

Atskatoties uz savu veikumu, Vējonis sacīja, ka ir “strādājis Latvijas tautas labā pēc vislabākās sirdsapziņas”. Un prezidents pateicās tiem, kuri palīdzējuši stiprināt Latvijas drošību, kas bijusi viņa prioritāte. Bet neiztika arī bez kritikas. Vējonis uzskata, ka Saeimai ir jāuzlabo likumdošanas darbs, lai tas būtu pārdomāts, jo likumi ietekmē katra cilvēka dzīvi.

“Strādāt pa vecam vairs nevar. Likumdevējam ir jāmainās līdzi laikam un atbilstoši labas likumdošanas principam. Nekas tā negrauj uzticēšanos likumdevējam, kā nejauši un sasteigti likumi, kuru piemērošana rada neizpratni un haosu. Nekas tā nevājina likuma spēku, kā apziņa, ka likumu var ļoti ātri grozīt un steigā pielabot,” pauda Vējonis.

Raimonda Vējoņa pēdējā diena amatā būs 8.jūlijā, kad sākies jaunievēlētā prezidenta Egila Levita pilnvaras.

Lasi vēl – Parlamenta vasaras brīvlaika laikā 8. jūlijā ir sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kurā Egils Levits dos svinīgo solījumu, lai oficiāli stātos Valsts prezidenta amatā.

Iepriekš jau ziņots, ka Saeima 29. maijā Levitu ievēlēja Valsts prezidenta amatā. Par Levitu nobalsoja 61 deputāts.