Vējoņa izredzes kļūt par nākamo prezidentu pagaidām ir neskaidras

1 komentārs
Vējoņa izredzes kļūt par nākamo prezidentu pagaidām ir neskaidras
FOTO: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis oficiāli iesaistījies cīņā par Valsts prezidenta amatu. Viņu šodien vienbalsīgi augstajam amatam nominēja Zaļās partijas valde. Tomēr Vējoņa izredzes kļūt par nākamo prezidentu pagaidām ir neskaidras, jo visi izšķirīgie partiju lēmumi jaunā prezidenta meklējumos gaidāmi nākamnedēļ. 

Pieredzējis politiķis, kurš pārzina gan starptautiskās attiecības, gad zina, kāda ir dzīve Latvijas novados. Tā Raimondu Vējoni raksturo viņa partijas biedri, kuri šīs dienas valdes sēdē prezidenta amatam aizsardzības ministru nominēja, sveicot ar aplausiem.

Tomēr pirms pretendēt kļūt par visas tautas prezidentu, Vējonim vispirms jākļūst par Zaļo un zemnieku (ZZS) savienības prezidenta amata kandidātu. ZZS, kurā kopā ar Zaļo partiju ir pārstāvēti vēl trīs politiskie spēki, lēmumu plāno pieņemt nākam pirmdien, izvēloties starp Vējoni un Liepājas mēru Uldi Sesku. Aizsardzības ministrs šodien atturējās prognozēt, kādas ir viņa izredzes iegūt ZZS atbalstu.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Mans lēmums piekrist kandidēšanai arī nāca pietiekami smagi, jo tas ir nopietns izaicinājums. Un šajā nedēļā pēc svētkiem tomēr pieņēmu lēmumu, ka es būtu gatavs kandidēt. Tāpēc šodien ir “zaļo” valde. Bet, runājot par tālākām iespējām, mēs esam izpildījuši to mājas darbu, ko ZZS ietvaros esam runājuši, ka katra ZZS veidojošā partija un sadarbības partneri izvirza savu kandidātu. Es atturēšos no komentāriem, jo lemšana būs pirmdien.

Koalīcijas partneri tikmēr vēl nesteidz teikt ne “jā”, ne “nē” Raimondam Vējonim. Nacionālā apvienība valsts augstākajā amatā joprojām vēlas redzēt Egilu Levitu un neatklāj, vai Vējonis var saņemt Nacionālās apvienības balsis, ja kļūst skaidrs, ka Levitam nav izredžu tikt ievēlētam.

Kuru kandidātu atbalstīt, vēl tikai lems arī premjeres partija Vienotība. Tās biedru izteikumi liecina, ka vienota atbalsta kādam no kandidātiem Vienotībā nav. Vējoni pozitīvi vērtē Laimdota Straujuma, bet Kārlis Šadurskis par spēcīgāku kandidātu uzskata Levitu.

Šodien kļuvis zināms, ka Vējonim konkurenci veidos arī Saeimas lielākā partija – opozīcijā esošā Saskaņa. Prezidenta amatam tā izvirzīs vienu no partijas biedriem, kura vārds oficiāli tikšot nosaukts pēc nedēļas. Tikmēr par iespējamu atbalstu kādas citas partijas kandidātam, Saskaņas līderis nerunā.

Partiju izšķirīgās sarunas jaunā prezidenta meklējumos gaidāmas nākamās nedēļas sākumā, kad arī kļūs skaidrs, cik daudz kandidātu tiks virzīti balsojumam Saeimas sēdē, kas notiks mēneša beigās vai jūnija sākumā.

1 komentārs