Veiko Spolītis rosina legalizēt viendzimuma partnerattiecības

1 komentārs
Veiko Spolītis rosina legalizēt viendzimuma partnerattiecības
FOTO: LETA

Saeimā iesniegti likuma grozījumi, kas viendzimuma pāriem ļautu savas partnerattiecības oficiāli reģistrēt. Grozījumu autors Veiko Spolītis uzskata, ka tie risinās daudziem Latvijas iedzīvotājiem aktuālu problēmu. Savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš brīdina, ka šādi grozījumi varētu nonākt pretrunā ar Satversmi.

Saeimas deputāts Veiko Spolītis savu iniciatīvu – juridiski noteikt partnerattiecības – pamato ar Zolitūdes traģēdijas bēdīgo pieredzi. Glābšanas darbos bojā gājušā ugunsdzēsēja dzīvesbiedre nevarēja iegūt kompensāciju no valsts, jo pāris savas attiecības nebija reģistrējis oficiāli. Tādēļ viņš piedāvā likuma grozījumus, kas paredz, ka partnerattiecības reģistrējušiem pāriem būtu tādas pašas tiesības kā laulātajiem. Spolīša priekšlikumi būs jāizvērtē atbildīgajai parlamenta komisijai.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš aizrāda, ka šie grozījumi varētu nonākt pretrunā ar Satversmi, jo tajos nav noteikti partnerattiecību reģistrētāju dzimumi.

Bērziņš arī uzsvēra, ka Spolītis par gandrīz mēnesi nokavējis priekšlikumu iesniegšanas termiņu šobrīd komisijā atvērtajam Civillikumam. Tas varētu nozīmēt, ka Spolītim savi priekšlikumi būs jāiesniedz Saeimā atsevišķi. Tam būtu nepieciešami vismaz piecu deputātu paraksti.

1 komentārs