Veidojot jauno valsts budžetu, šķēpi tiek lauzti arī par pensiju pārrēķināšanu

Komentāri

Sākot ar nākamo gadu, bija plānots novērst netaisnību, kāda radusies tiem senioriem, kuri pensionējās pēc krīzes gados un tāpēc saņem mazāku pensiju. Pēc garām sarunām koalīcijas partijas šodien vienojās, ka šīs pensijas varētu sākt palielināt tomēr tikai ar 2017. gadu. 

Aprēķinot pensijas, viens no faktoriem, kas tiek ņemts vērā, ir kapitāla indekss. Krīzes gados tas bija negatīvs. Līdz ar to seniori, kuri pensionējušies, sākot ar 2011. gadu, saņem mazāku pensiju, salīdzinot ar tiem, kuri pensijā devās pirms 2009. gada. Starpība var sasniegt pat 25%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai novērstu šo netaisnību, Saeimas darba kārtībā ir likuma labojumi. Taču tie ir iestrēguši un,  visticamāk, arī šonedēļ netiks pieņemti. Nākamgad pensiju pārrēķināšanai būtu papildu nepieciešami vairāk nekā 30 miljoni eiro, kuru budžetā acīmredzot nav.

Lai gan galīgais lēmums vēl nav pieņemts, valdošā koalīcija noskaņota pensiju pārrēķinu sākt nevis nākamgad, bet tikai ar 2017. gadu. Par to šodien paziņoja premjerministre Laimdota Straujuma, norādot, ka diskusijas par to bijušas garas.

Nožēlu par šādu plānu telefonsarunā ar LNT pauž Pensionāru federācija vadītājs un Saeimas deputāts no Zaļo un zemnieku savienības Andris Siliņš.

Pensionāru federācijas vadītājs norāda, ka pensiju pārrēķināšanas atlikšana vēl par vienu gadu ir pretrunā gan ar solījumiem, kas doti pensionāriem, gan valdības deklarāciju.

Koalīcijas partijas uzskata, ka visi budžeta pieprasījumi ir jāskata kopā, līdz ar to skaidrība ne vien par iespējamām izmaiņām nodokļos, bet arī par pensiju apmēru būs vasaras beigās.

Lasi vēl