Komentāri

Vai likumam tiešām ir jāsargā deputāti no soda par ātruma pārsniegšanu vai, piemēram, piegružošanu? Šķiet, ka parlamenta vairākums beidzot tā vairs nedomā – administratīvās imunitātes atcelšanu Saeimas deputātiem šodien, 20. oktobrī, atbalstīja gandrīz visu Saeimas partiju pārstāvji. Vienīgais izņēmums bija partija Saskaņa.

Administratīvās imunitātes atņemšanu Saeimas deputātiem šodien atbalstīja gan Tieslietu ministrija, gan uz parlamentu uzaicinātie tiesību eksperti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pasaulē ir ļoti dažādas pieejas deputātu imunitātes jautājumam, tomēr reālas nepieciešamības tautas kalpus sargāt no soda par ātruma pārsniegšanu nav, norāda jurists Edgars Pastars.

Foto:

Jurists Edgars Pastars:

Varam mēs neskatīties pa pasauli – prakse ir ļoti raiba. Tepat Lietuvā un Igaunijā jau no deviņdesmito gadu sākuma deputātiem nav šādas imunitātes, un viņi ir spējuši izdzīvot šajos mežonīgajos laikos, ka neviens no viņiem nav tā ietekmēts, lai pēkšņi demokrātija sagrūtu.

Ar asiem iebildumiem šīs imunitātes atcelšanai gan uzstājās Saskaņas pārstāvis Andrejs Elksniņš. Viņš uzstāja, ka šis jautājums būtu jāskata sasaitē ar citām iecerēm. Piemēram, savulaik jau plaši apspriesto ideju atcelt Satversmē ierakstīto prasību, ka kratīšanu deputāta dzīvesvietā likumsargi drīkst veikt tikai ar Saeimas atļauju.

Beigu beigās par administratīvās imunitātes atcelšanu nobalsoja visi komisijas deputāti, izņemot Saskaņas pārstāvjus. Šī imunitāte gan ir paredzēta Satversmē, un, lai to grozītu, ”par” būs jānobalso vismaz divām trešdaļām deputātu.

Skaties video:

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl