Varas partijas par prezidenta amata kandidātiem turpina apspriesties savā lokā

Komentāri

Ir atlicis mēnesis, līdz Saeimā jāiesniedz prezidenta amata kandidātu vārdi. Opozīcija izvirzījusi jau divus pretendentus, turpretī varas partijas vēl nespēj vienoties, kurš varētu kļūt par nākamo valsts vadītāju. Kandidātus šodien vērtēja Vienotības valde, tomēr premjeres partija vismaz oficiāli nevienu pretendentu joprojām nevirza apspriešanai koalīcijas partneriem.

Līdz šim aktīvākas bijušas opozīcijas partijas, kurām nu jau ir divi prezidenta amata kandidāti. Mārtiņam Bondaram no Reģionu apvienības pievienojies Gunārs Kūtris, kuru sestdien amatam nominēja viņa pārstāvētā partija No sirds Latvijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt, kurš būs koalīcijas partiju kandidāts, un vai par to trim partijām vispār izdosies panākt vienošanos, joprojām nav zināms.

Koalīcijas partijas šodien sēdās pie sarunu galda, taču prezidenta amatu kandidātu apspriešana neesot bijusi darba kārtībā. Kā norāda premjerministre Laimdota Straujuma, par kandidātiem katra no varas partijām pagaidām turpina apspriesties savā lokā.

Vienotības valde arī šodien nevienu nav nominējusi augstajam amatam. Savukārt Zaļo un zemnieku savienība augstajā amatā redz virkni savu pārstāvju. Kā iespējamie kandidāti minēti trīs ministri – Jānis Dūklavs, Uldis Augulis un Raimonds Vējonis, kā arī Jelgavas mērs Andris Rāviņš. Partijas, kas veido ZZS, vēl nedēļu turpinās spriest, kuru personu nominēt.

Nacionālā apvienība ir nosaukusi tiesneša Egila Levita vārdu, taču viņš nav guvis atbalstu Vienotībā un kategoriski pret ir ZZS.

Vai koalīcijai izdosies panākt vienošanos par vienota kandidāta virzīšanu, ir pāragri spriest, taču pagaidām nekas par to neliecina.

Lai gan šoreiz varas partijas diskusijās par to, kurš būtu piemērots prezidenta amatam, iesaistījušas arī dažādu sabiedrības grupu pārstāvjus, konstitucionālo tiesību ekspertu vērtējumā šis process ir tikai formalitāte.

Šorīt raidījumā 900 sekundes viņi sacīja, kamēr prezidentu Saeima ievēlēs aizklātā balsojumā, prezidenta izraudzīšanās notiks necaurspīdīgi un sabiedrībai neizprotamā politiskās tirgošanās rezultātā.

Prezidenta amata kandidātu vārdi jāpiesaka no 19. līdz 24. maijam. Savukārt vēlēšanām jānotiek laikā no 29. maija līdz 8. jūnijam. Lai kļūtu par Valsts prezidentu, ir jāsaņem vismaz 51 deputāta balss. Ja neviens no pretendentiem neiegūs šādu atbalstu, būs jāizvirza jauni kandidāti un jārīko jaunas vēlēšanas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl