1 komentārs

Uz politiskās partijas Vienotība priekšsēdētāja amatu oficiāli izvirzīti divi kandidāti – bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs un Saeimas deputāts Edvards Smiltēns. Vienotības ārkārtas kongresā sīva cīņa paredzama gan par sabiedrības uzticību zaudējušās partijas vadītāja amatu, gan vietām politiskā spēka valdē.

Andris Piebalgs un Edvards Smiltēns par Vienotības vadītāja amatu cīnīsies partijai grūtā laikā. Abi pauž gatavību atgūt sabiedrības uzticību bijušajai premjera partijai, kuras reitingi piedzīvojuši dramatisku kritumu. Politologs Ivars Ījabs norāda, ka Vienotību neglābs tikai priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas nomaiņa, jaunajam vadītājam vajadzēs arī atrisināt samilzušos konfliktus politiskā spēka iekšienē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Ir skaidrs, ka partijas iekšienē nav nekādas vienprātības par to nākotnes vajadzīgo kursu. Liela daļa no partijas biedriem, un īpaši redzamākajiem biedriem, no Saeimas frakcijas, ir pārliecināti, ka pats galvenais ir izdarīts, mēs esam tikuši vaļā no Āboltiņas. Citi turpretī domā, ka, neskatoties uz to, ka Āboltiņa ir projām, tur ir vesela virkne ar strukturālām problēmām, ko darīt. Īpaši attiecībā uz dažādiem partijas iekšējiem grupējumiem, kas sistemātiski darbojas pret partijas interesēm,” teic Ījabs.

Smiltēns pauž gatavību partijā ieviest lielāku disciplīnu un nepieļaut, ka atsevišķi biedri neievēro partijas vadības lēmumus, kā tas bijis līdz šim: “Un, ja cilvēki ir tādi, kuri nespēj šādā komandā strādāt, tad jāievieš lielāka disciplīna. Nedrīkst būt situācija, ka ir atsevišķi deputāti, kuri paziņo, ka viņiem nav saistoši gan partijas nosacījumi, noteikumi, statūti.”

Smiltēns norāda, ka viņam atbalstu paudušas virkne Vienotības reģionālo nodaļu. “Šis atbalsts pēc sajūtām ir diezgan masīvs šobrīd,” viņš saka.

Tikmēr Piebalga kandidatūrai lielāks atbalsts ir partijas elitē, kuras pārstāvji strādā Rīgā un Eiropas Parlamentā. Turklāt Piebalgu izvirzījuši arī atsevišķi Vienotības iekšējās opozīcijas pārstāvji, kuri konfliktējuši ar partijas līdzšinējo vadītāju Āboltiņu.

Piebalgs pauž pārliecību, ka Vienotības iekšējā sašķeltība neesot partijas būtiskākā problēma: “Es neredzu, ka tā ir tā galvenā problēma, es redzu, ka galvenā problēma ir tā, ka Vienotība ir bijusi ilgstoši pie varas, un negācijas nāk pret Vienotību tāpēc, ka tā bija premjera partija. Ar to jāsaskaras. Un īstenībā reitingu atgūšana ir daudz vairāk nekā partijas iekšējo problēmu risināšana. Nekas tāds īpašs ar kādu grupējumu nav jādara. Ir jārada jauns piedāvājums, kas ir pieņemams partijas biedriem.

Vēl sīvāka cīņa gaidāma par 14 Vienotības valdes locekļu amatiem. Uz vietām politiskā spēka valdē pretendē kopumā 42 kandidāti, tostarp pašreizējā partijas līdere Āboltiņa. Vienotības ārkārtas kongress notiks 4. jūnijā.

Video

TOP komentāri

  • Seniors
    +1 +1 0

    Seniors

    Piebalgu virza politiskie liki . Vecajiem sakarniem , nav vietas , saja partija ! janak jaunam sejam , jaunam parmainam ! Aboltinai , vispar vajadzetu aizliegt kandidet ! Ta bija vina , kas sataisija smuci , visa "" Vienotiba "". Kamer vecie kadri , bus pie teiksanas , izmainas NAV - gaidamas .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl