VARAM piedāvātās teritoriālās reformas dēļ varētu mazināties deputātu skaits pašvaldībās

10 komentāri
VARAM piedāvātās teritoriālās reformas dēļ varētu mazināties deputātu skaits pašvaldībās
EDIJS PĀLENS, LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātās teritoriālā reformas dēļ samazinātos pašvaldību deputātu kopskaits valstī.

Kā liecina VARAM izstrādātā reformas prezentācija, pašreizējā pašvaldību sistēmā ir 1614 pašvaldību deputāti un piedāvātajā teritoriālajā iedalījumu modelī deputātu skaits būtu par 57% jeb 928 deputātiem mazāks. Līdz ar to kopējais pašvaldību deputātu skaits valstī varētu būt 686 deputāti.

Apvienojot pašvaldības, pastāv iespēja būtiski optimizēt pašvaldību institūciju darbību, kas tiešā veidā ietekmētu gan pakalpojumu izmaksas, gan to kvalitāti. Ietaupījums pārsniegtu 100 miljonus eiro, ko varētu novirzīt skolu tīkla stiprināšanai un citām vajadzībām, noskaidroja TV3 Ziņas.

Reformu iecerēts pieņemt, lai tā stātos spēkā pirms pašvaldību vēlēšanām.

Pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) uzsver, – reforma ir “sākuma, nevis beigu piedāvājums.” Beigu piedāvājums būšot, kad tiks izdiskutētas ar visām iesaistītajām pusē, tostarp pašvaldībām. Vienlaikus Pūce uzsvēra, ka administratīvā reforma tiks īstenota un, – “lai visus nomierinātu, desmit gadus ilgas diskusijas nenotiks, lēmums tiks pieņemts.”

No maija visu vasaru notiks reformas piedāvājumu apspriešana ar pašvaldību deputātiem un iedzīvotājiem. Savukārt rudenī tiks apkopoti rezultāti, bet decembrī Saeimā tiks iesniegts likumprojekts ar jauno novadu karti.

Kā varētu mainīties deputātu skaits

Foto: LNT ZIŅAS

Iepriekš jau vēstīts, ka otrdien VARAM telpās tiek prezentēta izstrādātā pašvaldību teritoriālā karte, kurā pašvaldību skaits samazināts no 119 līdz 35.

Lasi vēl: Kā izskatītos jaunā Latvijas karte ar 35 novadiem?