VARAM ministrs izpelnījies kritiku par mudinājumu pašvaldībām turpināt apvienoties

0 Komentāru
VARAM ministrs izpelnījies kritiku par mudinājumu pašvaldībām turpināt apvienoties
FOTO: LETA

Valdības veidošanas procesā viens no iekārojamākajiem bija vides un reģionālās attīstības ministra (VARAM) krēsls. Pēc ilgiem ķīviņiem tajā sēdās Kaspars Gerhards no Nacionālās apvienības. Tomēr jau pirmajā darba dienā viņš izpelnījies kritiku. To viņam velta mazo novadu pārstāvji par mudinājumu pašvaldībām turpināt apvienoties.

Latvijas karte ir ļoti sadrumstalota, tādēļ pašvaldības jāskubina brīvprātīgi apvienoties, šorīt LNT raidījumā 900 sekundes savā pirmajā darba dienā paziņoja jaunais vides un reģionālās attīstības ministrs.

Asu kritiku ministram par izteikumiem velta mazajā Mērsragā. Tas novadu reformas laikā tika apvienots ar Rojas novadu, bet vēlāk panāca atdalīšanos. Ministrs Gerhards tagad uzvedoties kā nekulturāls ciemiņš, saka Mērsraga novada domes priekšsēdētājs.

Atbalsta apvienošanās idejai nav arī mazajā Baltinavas novadā. Tur saka, ka arguments par nespēju mazajām pašvaldībām īstenot nozīmīgus Eiropas Savienības projektus neiztur kritiku.

Neizpratnē par paziņojumu ir arī Pašvaldību savienība. Lai arī iecere nav jauna, par to pirms vēlēšanām neviens politiskais spēks atklāti nebija runājis.

Vētrainā mazo novadu reakcija tiek skaidrota ar politiski diktētās administratīvās reformas pieredzi. Tagad apvienošanās iespējama tikai brīvprātīgi, tādēļ pamata satraukumam vismaz pagaidām nav.

0 Komentāru