Valstsvīri izslēdz iespēju atrast papildu līdzekļus mediķiem un pedagogiem

1 komentārs
Valstsvīri izslēdz iespēju atrast papildu līdzekļus mediķiem un pedagogiem
LETA

Kamēr pieaug izglītības un medicīnas darbinieku neapmierinātība ar nākamā gada valsts budžeta projektu, Saeimas atbildīgā komisija šodien sāka vērtēt 2016. gada galveno finanšu dokumentu. Lai gan pedagogi un mediķi pat draud ar streikošanu, Saeimas Budžeta komisijas vadība izslēdz iespēju atrast kādus papildu līdzekļus abām nozarēm.

Pedagogu arodbiedrība šodien gan nolēma nepiedalīties piketā kopā ar medicīnas darbiniekiem, taču arī apsver iespēju tik un tā rīkot streiku. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzskata, ka, veidojot budžetu, nozarei piešķirts nepietiekams finansējums un nav sadzirdēti skolotāju iebildumi par jauno pedagogu atalgojuma modeli.

“Ja arodbiedrības izvirza šādas prasības, tad, manuprāt, viņi vienkārši grib izmēģināt, kā tas ir – pastreikot. Diemžēl no streikošanas papildu nauda nerodas,” sacīja Kārlis Šadurskis, Saeimas Budžeta komisijas vadītājs.

Viņš gatavs ar pedagogiem diskutēt par jauno skolotāju atalgojuma modeli, taču izslēdz iespēju jau šā gada budžetā izglītības un veselības aprūpes nozarēm piešķirt vēl papildu līdzekļus.

Foto:

Video:

1 komentārs