Prezidentam jābūt erudītam, ar augstu morāli un pieredzējušam politiķim, kurš pie amata nav ticis nejauši

Komentāri

Kādam jābūt nākamajam Valsts prezidentam? Atbildi uz vienu no šā gada galvenajiem jautājumiem Latvijas politikā šodien meklēja radošās inteliģences pārstāvji. Diskusija sarīkota, gatavojoties šovasar gaidāmajām prezidenta vēlēšanām. Vai pasākuma dalībniekiem izdevās noskaidrot, kurai personai jākļūst par nākamo valsts vadītāju?

Uz domu apmaiņu Kultūras akadēmijā radošās inteliģences pārstāvjus bija uzaicinājusi Nacionālā apvienība, lai sāktu uzklausīt sabiedrības viedokli, pirms izšķirtos nosaukt kandidātu Valsts prezidenta amatam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dažādu kultūras nozaru pārstāvji vienojās, ka valsts vadītājam ir jābūt erudītam, ar augstu morāli un pieredzējušam politiķim, kurš pie amata nav ticis nejauši, partijām slepus vienojoties par mazāko ļaunumu.

”Mēs nevaram nedz šajā mainīgajā pasaulē mūsdienās, nedz vispār arī Latvijas situācijā gaidīt uz to, ka nejauši ievēlēts cilvēks varētu augt. Viens tāds gadījums bija. Vaira Vīķe-Freiberga ļoti izauga, tieši prezidenta amatā un pateicoties prezidenta amatam. Zatlers arī izauga. Varbūt citā virzienā. Kaut kā pārauga sevi un rezultātā savīta. Bērziņš neaug vispār,” norāda publicists Ilmārs Šlāpins.

Savukārt Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Andris Teikmanis norāda, ka būtu vēlams, lai cilvēks būtu izgājis visu politisko karjeru, sākot no pašvaldību deputātiem.

”Lai viņš būtu ēdis zemi, teiksim, ar karotīti, lai tiktu pirmajā amatā savā pagastā vai novadā un tad tālāk, teiksim, Saeimā. Un tad atkal viņam būtu pavisam cita pieredze, pavisam citas zināšanas par to, kas ir cilvēki un kā viņi dzīvo, domā, un ko viņi dara,” piebilst Teikmanis.

Spriests tika arī par to, kas jaunajam prezidentam būtu jāpaveic.

Diskusija arī atklāja, ka vienkāršāk ir pateikt, kādam nav jābūt nākamajam prezidentam.

Vien retais nosauca konkrētu personu, kura varētu kandidēt prezidenta vēlēšanās.

Lai gan diskusijā izskanēja vienīgā oficiāli nosauktā kandidāta Mārtiņa Bondara un politiķu neformālās sarunās apspriestās Sandras Kalnietes un Egila Levita vārds, vairums diskutētāju vai nu klusēja, vai arī tika norādīts, ka kandidāti ir jānosauc Saeimas deputātiem, kuri šovasar būs atbildīgi par prezidenta ievēlēšanu.

Lasi vēl