1 komentārs

Tautsaimniecības izaugsme, ģimenes un indivīda dzīves kvalitāte un valsts drošība, – tās ir trīs galvenās jaunās valdības prioritātes, ko koalīcijas partijas iekļāvušas savā teju 20 lapaspušu garajā deklarācijā. Ja Autoceļu sakārtošanas programma iekļuvusi pirmajā simtniekā, tad pirms gada galvenā prioritāte – Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana – noslīdējusi uz 155 vietu. Ar to mierā nav arī eksperti. Viņi saka, – līdzīgi kā iepriekš arī šoreiz dokuments rakstīts steigā.

Vidējais IKP pieaugums uz vienu iedzīvotāju trīs gados būs 5%, bet Latvijas iedzīvotāju veselīgi nodzīvoto mūža gadu skaits sasniegs 56 gadus vīriešiem un 60 gadus sievietēm. To sola jaunā Laimdotas Straujumas valdība. Fakts, ka šie un arī citi rādītāji šoreiz iekļauti jaunās valdības deklarācijas ievadā, vērtējams pozitīvi, saka eksperti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr vārdu “nodrošināsim”, “pilnveidosim” un “veicināsim” netrūkst pārējā dokumenta daļā. Pēc ekspertu domām, tā neatbild uz jautājumu, kā ambiciozos mērķus sasniegt. Tieši otrādi – rada iespaidu, ka sasniegt izdosies labi, ja desmito daļu.

Rakstot deklarāciju, katra politiskā partija deķi vilkusi uz savu pusi, saka demogrāfs. Apņemšanās ir pārāk deklaratīvas un nekonkrētas, līdzīgu viedokli pauž īpaši jutīgo – veselības un izglītības – nozaru pārstāvji.

Vienlaikus ir arī nozares, kas priecājas par iekļūšanu starp 183 prioritātēm.

Ja Autoceļu sakārtošanas programma iekļuvusi pirmajā simtniekā, tad pirms gada galvenā prioritāte – Zolitūdes traģēdijas izmeklēšana – noslīdējusi uz 155. vietu. Ar to mierā nav arī eksperti. Viņi saka, – līdzīgi kā iepriekš arī šoreiz dokuments rakstīts steigā.

Neviens nav gatavs likt galvu ķīlā, ka uz papīra uzliktās apņemšanās tiks īstenotas dzīvē. Par patiesajām prioritātēm varēs spriest pēc valdības rīcības plāna un, kas vēl būtiskāk, nākamā gada valsts budžeta.

TOP komentāri

  • Andis
    0 0 0

    Andis

    Neko arī no šiem kropļiem saeimā sēdošajiem nebiju gaidījis.Tauta un cilvēki vispār nav viņu apspriešanas vērti.Ceru ka šie tautas kalpi šo savu attieksmi un nolaidību agrāk vai vēlāk stipri nožēlos.Par prieku man,tas būs jau par vēlu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl