Valsts prezidentam šodien 70 gadu jubileja

Komentāri
Valsts prezidentam šodien 70 gadu jubileja
Foto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien svin 70 gadu jubileju.

Bērziņš dzimis 1944. gada 10. decembrī Nītaurē, kur sācis arī skolas gaitas. 1971. gadā viņš pabeidzis Rīgas Politehnisko institūtu kā radioinženieris, bet 1988. gadā absolvējis Latvijas Valsts universitātes Ekonomikas fakultāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Karjeras laikā Bērziņš bijis Valmieras rajona Tautas deputātu padomes un Izpildkomitejas priekšsēdētājs, 1990. gadā ievēlēts par Augstākās padomes deputātu kā Latvijas Tautas frontes loceklis no Valmieras vēlēšanu apgabala, darbojies Augstākās padomes Ekonomikas komisijā.

1993. gadā viņš kļuva par Latvijas Bankas nodaļu privatizācijas priekšsēdētāju un tajā pašā gadā arī par AS Latvijas Universālā banka (Unibanka) prezidentu. Šo amatu viņš pameta 2003. gadā pēc paša vēlēšanās.

Bērziņš 2004. gadā bija Skandinaviska Enskilda Banken un SEB Unibankas prezidentu padomnieks, 2006. gadā ievēlēts par Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidentu un AS Latvenergo padomes priekšsēdētāju, bet 2007. gadā atbrīvots no SEB Unilīzinga padomes priekšsēdētāja amata.

2005. gadā Bērziņš neveiksmīgi kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. ZZS valde viņu bija izvirzījusi par savu kandidātu Rīgas mēra amatam.

2007. gadā viņš atkārtoti ievēlēts par LTRK prezidentu, bet 2008. gadā atkārtoti ievēlēts par AS Latvenergo padomes priekšsēdētāju.

2010. gadā viņš tika ievēlēts 10. Saeimā no ZZS saraksta.

Par Latvijas prezidentu Bērziņš ievēlēts 2011. gada jūnijā.

Par Bērziņa ievēlēšanu prezidenta amatā aizklātās vēlēšanās nobalsoja 53 deputāti, bet pret – 44. Par otru augstā amata kandidātu – Valsts eksprezidentu Valdi Zatleru – nobalsoja 41 tautas kalps, bet pret – 56 deputāti.

Bērziņš ir ceturtais Valsts prezidents kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas un astotais kopš Latvijas valsts dibināšanas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl