Valsts kontrole: ģimenes ārstu loma veselības aprūpē divu gadu laikā nav kļuvusi stiprāka

0 Komentāru

Valsts kontrole (VK) asi kritizē Veselības ministrijas lēnīgumu, uzlabojot ģimenes ārstu darba sistēmu.

VK revīzijas ziņojumu par ambulatoro aprūpi uzrakstīja jau pirms diviem gadiem. Taču kopš tā laikā nav izdevies ieviest nevienu no ieteikumiem, lai stiprinātu ģimenes ārstu lomu veselības aprūpē.

Viens no ieteikumiem, piemēram, bija pacientus mazāk nosūtīt pie speciālistiem, kad kvalificētu palīdzību var sniegt pats ģimenes ārsts. Tomēr, kā norāda VK, – nosūtījumu skaits nemainīgi turpinājis augt. Tas seškārt pārsniedz Eiropas Savienības (ES) vidējo līmeni.

Tāpat aizvien tiek tērēti neatliekamās medicīniskās palīdzības resursi, braucot pie pacientiem, kuriem palīdzēt būtu varējuši ģimenes ārsti.

“Pagaidām nav ieviesti risinājumi, lai mazinātu neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaitu hroniskiem pacientiem, proti, ja pacients pēc tam netiek hospitalizēts, jo tur pretī netiek piedāvāti nekādi risinājumi, kā jau minēju, arī nosūtījumu skaits pie speciālistiem arvien saglabājas ārkārtīgi augsts,” norāda VK Trešā revīzijas departamenta direktore Inga Vārava.

Tāpat VK secina, ka ģimenes ārsti lielākoties nav motivēti sasniegt definētos kvalitātes kritērijus. Tik negatīvam situācijas novērtējumam nepiekrīt nedz veselības ministre Ilze Viņķele (“Attīstībai/Par!”), nedz Ģimenes ārstu asociācija.

0 Komentāru