Valsts kancelejā izveidots īpašs amats, lai novērstu Saeimas vēlēšanu ietekmēšanu

5 komentāri

Lai cīnītos ar hibrīdapdraudējumu, Valsts kancelejā izveidots īpašs amats. Galvenais šī amata izpildītāja uzdevums līdz oktobrim būs novērst jebkādus Krievijas vai kāda cita ārvalstu spēka centienus nelikumīgā veidā ietekmēt gaidāmās Saeimas vēlēšanas.

Par Valsts kancelejas direktora vietnieku šajā jomā šonedēļ iecelts bijušais Latvijas vēstnieks Dānijā Kaspars Ozoliņš. Viņš līdz jūlija beigām plāno izveidot koordinācijas grupu, kuras mērķis būs nodrošināt drošu un demokrātisku vēlēšanu norisi. Grupā darbosies drošības iestāžu un citu institūciju pārstāvji.

Kaspars Ozoliņš
Valsts kancelejas direktora vietnieks

Mēs zinām, ka tāds ir bijis vērsts pret citās valstīs notikušām vēlēšanām, referendumiem un tā tālāk. Un mums nav nekāda iemesla paļauties, ka pie mums nekas nenotiks, tāpēc mēs cenšamies darboties preventīvi. Kuras ir mūsu vājās vietas, kuras mums vajag apzināt, aizlāpīt un koordinēt rīcības, kas pienāk krīzes situācijas.

Valsts kancelejas direktora vietnieka amata izveidošana ir pilotprojekts, kas notiek esošo finanšu resursu ietvaros. Līdz šī gada beigām tiks izvērtēta amata pastāvēšanas lietderība ilgtermiņā.