Valsts gatava ebreju kopienai atdot piecus īpašumus

0 Komentāru
Valsts gatava ebreju kopienai atdot piecus īpašumus
FOTO: Ekrānšāviņš

Politiķu dienaskārtībā atgriezies jautājums par ebrejiem kādreiz piederējušo īpašumu restitūciju un jau rīt Saeimas līmenī tiks sāktas debates par 5 ēku atdošanu ebreju kopienai. Saeimas deputātu viedoklis šajā jautājumā dalās. Visskeptiskākie ir nacionālās apvienības deputāti. Citi, savukārt pauž pārliecību, ka pienācis pēdējais laiks vēsturisko netaisnību mazināt.

Atdodamo ēku sarakstā ir arī nams Birznieka Upīša ielā, Ludzas ielā, kā arī 2 īpašumi Jūrmalā un Kandavā.

Lai tos varētu atdot ebreju kopienai, sagatavoti vairāki likumprojekti, par kurus skatīšanu komisijām Saeima lems jau rīt.

Līdz šim skeptiskāko viedokli par īpašumu atdošanu ebreju kopienai paudusi Nacionālā apvienība. Zīmīgi, ka dienu pirms plenārsēde partijas frakcijas vadītāju apciemoja Izraēlas diplomātiskās misijas pārstāvis. Puses gan apgalvo, ka par īpašumu jautājumu neesot runāts.

Vēl līdz šodienas pēcpusdienai vairums Saeimas frakciju savu kopīgo viedokli rītdienas balsojumam nebija noformulējušās. Deputātu vidū viedokļi atšķiras. Tostarp Nacionālajā apvienībā, kas gan visticamāk balsojumā atturēsies.

Tikmēr atbalstu īpašumu atdošanai pauž Saeimas ārlietu komisija, kas arī iesniegusi attiecīgos likumprojektus.

Viedoklim, ka īpašumu jāatdod piekrīt arī citu frakciju deputāti.

Nacionālās apvienības tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs tikmēr paziņojis, ka Zemes reforma deviņdesmitajos gados ir īstenota un īpašumi atdoti. Par otru īpašumu atdošanas “vilni”, var runāt tikai tad, ja Krievija kā PSRS mantiniece kompensē Latvijai nodarīto kaitējumu.

 
0 Komentāru