Valsts drošības dienests pievērsīs uzmanību “Saskaņas” atbalsta mītiņam

3 komentāri
Valsts drošības dienests pievērsīs uzmanību “Saskaņas” atbalsta mītiņam
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Valsts drošības dienests (VDD) ir informēts par sestdien, 9. februārī, Rīgas Rātslaukumā plānoto mītiņu pilsētas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) atbalstam un savas kompetences robežās pievērsīs tam uzmanību, aģentūra LETA uzzināja VDD.

Kā uzsvēra dienestā, jāņem vērā, ka jebkura publiska pasākuma laikā pastāv risks, ka to savu mērķu īstenošanai var izmantot radikāli noskaņotas personas.

Savukārt Iekšlietu ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka, lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma, Valsts policija uzrauga situāciju sadarbībā ar VDD, un kārtības nodrošināšanai ir izstrādāts atbilstošs sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plāns.

Kā ziņots, partija “Saskaņa” sestdien pieteikusi mītiņu Rātslaukumā. Pēc partijas aplēsēm, tajā varētu piedalīties aptuveni 1000 iedzīvotāju. Sapulces oficiālais mērķis esot dot iespēju iedzīvotājiem izteikt savu viedokli par pēdējā laikā valstī un Rīgā notiekošo.

Tomēr, kā liecina Rīgas domes deputāta Vitālija Dubova (S) ieraksts sociālajā vietnē “Facebook”, mītiņš paredzēts Rīgas mēra atbalstam. “Apmelot Nilu ir vieglāk nekā uzvarēt vēlēšanās. Robeža ir pārkāpta, mēs iziesim ielās!” pausts deputāta ierakstā, kurā solīts, ka pasākumā atbalstu Ušakovam paudīs arī “Maskačkas sportisti”.

Pasākumu šajā pat vietā un laikā bija pieteikusi arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), tomēr tā mītiņu ceturtdien atsauca. Šī pasākuma laikā bija plānots paust viedokli, ka Ušakovam saskaņā ar “Rietumeiropas demokrātijas principiem” ir jāatkāpjas no amata.

Rīgas domes izpilddirektors vēl tikai grasījās vērtēt, vai atļaut VL-TB/LNNK rīkot mītiņu tajā pat laikā un vietā, kur savu pasākumu kā pirmā pieteikusi partija “Saskaņa”. Likums “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” nosaka, ka pēc pieteikuma saņemšanas pašvaldībai jāpārliecinās, vai pasākums netraucēs iepriekš pieteiktus citus publiskus pasākumus, sapulces, gājienus vai piketus, neradīs būtiskus transporta vai gājēju kustības traucējumus, kā arī neapdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību.

Tomēr VL-TB/LNNK paziņojusi, ka savu pasākumu atsauc un ceturtdien dosies pie Rīgas pašvaldības izpilddirektora, lai vienotos par turpmākiem iespējamiem plašiem protestiem, kuros “rīdzinieki varētu paust savu viedokli, ka Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (S) jāatkāpjas no amata saskaņā ar “Rietumeiropas demokrātijas principiem””.

Sociālajos tīklos izplatītās fotogrāfijas liecina, ka Bolderājā iedzīvotājiem izplatītas lapiņas, kurās redzams Ušakovs ietērpts koncentrācijas nometņu ieslodzītā drānās. Viņu sagrābuši nacistiskās Vācijas formastērpos ģērbti karavīri, uz kuru ķiverēm kāškrusta vietā attēlots logo, kas ir līdzīgs VL-TB/LNNK logotipam. Ušakovam kaklā uzkārts plakāts ar uzrakstu “Tāpēc, ka krievs”.

Jurēvica pastāstīja, ka kriminālprocess sākts pēc VP iniciatīvas un tas ir saistīts ar Bolderājā izplatītājiem aicinājumiem iedzīvotājiem.

VP informāciju nodevis arī Valsts drošības dienestam. Šajā iestādē aģentūrai LETA komentāru patlaban nav izdevies iegūt.