Valstij nav naudas, lai samazinātu PVN pārtikas precēm

Komentāri

Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) ir jāmazina, uz šādu, jau pirms vēlēšanām dotu solījumu turpina uzstāt zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Finanšu ministrijas aplēses liecina, ka PVN mazināšana visai pārtikai valstij izmaksātu 200 miljonus eiro. Brīdī, kad ministrijas nākamā gada budžetā prasa pusmiljardu eiro un jāceļ izdevumi aizsardzībai, valstij šādas naudas nav, brīdina Saeimas Budžeta komisijas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai darbs ritētu raiti, pārtikas ražotājiem un visiem uzņēmējiem ir būtiski, lai valdība pilda dotos solījumus.

Andris Platais, Balticovo AS valdes priekšsēdētājs

Ja turpmāk mēs pildām tad, kad ir izdevīgi, un tad, kad nav izdevīgi, nepildām, tas, protams, uzņēmējos vieš bažas.

Kritika tiek veltīta iecerei atteikties no Iedzīvotāju ienākuma nodokļa mazināšanas. Valdībai ir jāmazina darba spēka nodokļi, bet PVN mazināšanu pārtikai, tostarp uzturā tik nozīmīgajām olām, ražotājs nejustu.

Tikmēr no priekšvēlēšanu solījumiem neatkāpjas zemkopības ministrs. PVN samazinātā likme pārtikai joprojām ir aktualitāte, par kuru notiks cīņa, šorīt LNT raidījumā 900 sekundes solīja Jānis Dūklavs.

Šāds solis valstij izmaksātu tuvu pašreizējam aizsardzības budžetam jeb 200 miljonus eiro, aprēķinājusi Finanšu ministrija. Tik lielu līdzekļu valstij nav, brīdina Saeimas Budžeta komisijas vadītājs.

Tomēr arī skaidrs solījums, uz kuru cer Balticovo – virzīties darba spēka nodokļu samazināšanas virzienā – dots netiek. Tikmēr uzņēmumā olu kārbas tiek liktas kastēs, kas tālajām ceļam tiek droši iepakotas.

Līdzīgi arī 70% no uzņēmuma produkcijas tiek eksportēta uz salīdzinoši drošajiem Eiropas valstu tirgiem. Turklāt jau tuvākajās nedēļās Balticovo olas pirmo reizi sasniegs ASV pircējus.

Patlaban tikai piecās Eiropas valstīs – Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Bulgārijā un Dānijā – pārtikas produktiem samazināts PVN netiek piemērots. Pārtikas produktiem samazinātās likmes dažādās Eiropas valstīs svārstās no 3 līdz 18%. Vislabāk šajā ziņā var justies iedzīvotāji Lielbritānijā, Īrijā un Maltā, jo tur ar atsevišķiem izņēmumiem pārtikai šī nodokļa likme ir apaļa nulle.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl