Valdošo partiju politiķiem joprojām nav pārliecības par Purgaili kā iespējamo labāko kandidāti FKTK vadītājas amatam

1 komentārs

Valdība otrdien, 8. oktobrī, varētu atbalstīt priekšlikumu virzīt apstiprināšanai Saeimā Santas Purgailes kandidatūru Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājas amatā, taču parlamentā vēl gaidāmas plašas diskusija un atkārtotas tikšanās, tā pirmdien pēc sadarbības padomes sēdes atzina partiju pārstāvji.

Kā vēsta LNT Ziņas, Purgaile pirmdien tikās ar Nacionālās apvienību, un politiskā spēka pārstāvis Raivis Dzintars atzina, ka otrdien valdības sēdē partiju pārstāvošie ministri neliks šķēršļus viņas virzīšanai apstiprināšanai Saeimā, taču par tālāko atbalstu nav pārliecināti.

”Mēs tikāmies arī ar premjeru, šo jautājumu pārrunājām, ar to pašlaik ir pietiekami, lai dotu zināmu uzticības kredītu un rītdien mūsu ministri ļautu šim jautājumam virzīties tālāk, bet tas absolūti nenozīmē solījumu, ka Saeimas deputāti būs tieši tāds pats balsojums, mēs jau brīdinājām šodien Purgailes kundzi, ka, iespējams, mēs viņu vēlēsimies redzēt vēlreiz. Tā ka diskusiju turpināsim, pašlaik mēs neliksim šķēršļus, bet paredzu, ka parlamenta līmenī varētu būt būtiskas diskusijas,” tā Dzintars.

“KPV LV” pārstāvis Atis Zakatistovs atzina, ka partiju pārstāvošie ministri pirms balsojuma valdībā vēlreiz apspriedīs jautājumu par Purgailes virzīšanu apstiprināšanai FKTK vadītājas amatā.

”Mēs esam, līdzīgi kā pārējie, nogaidoši, cerīgi, ka FKTK vadība pildīs savus pienākumus nākotnē godīgi. Faktiski četras partijas izteikušas, ka atbalstīs. Mūsu viedoklis ir tāds, ka droši vien jādod ceļš šīs nozares ”kapitāla remonta” pabeigšanai,” piebilda Zakatistovs.

JKP atbalsta Purgailes kandidatūras virzīšanu, taču arī neizslēdz, ka pirms balsojuma Saeimā arī varētu vēlreiz Purgaili aicināt uz tikšanos ar frakciju.

“Attīstībai Par” pārstāvis Mārtiņš Bondars atzina, ka partija rīt valdībā atbalstīs premjera pozīciju un pirms lēmuma pieņemšanas Saeimā aicinās S. Purgaili uz sarunu.

Savukārt, kā vēsta TV3 Ziņas, paredzams, ka otrdien valdības sēdē Purgaili atbalstīs visu valdību veidojošo partiju, tostarp “Attīstībai/Par” ministri, kas iepriekš Purgailei pārmeta kompetences trūkumu, lai ieņemtu FKTK vadītājas amatu.

Pašvaldību lietu ministrs Juris Pūce (“Attīstībai”) TV3 Ziņām akcentēja: “Mūsu kritiskais viedoklis par kandidāti nav mainījies. Mēs esam daļa šīs valdības tāpēc, ka uzticamies premjeram, un viņa atbildībā ir nodrošināt tai skaitā “Moneyval” procesu. Ja premjers saredz, ka Purgailes kundzes apstiprināšana ir īpaši svarīga šim procesam, es un mani kolēģi valdībā viņam uzticamies.”  Viņš arī piebilda, ka Saeimas frakcija vēl atkārtoti tiksies ar kandidāti pirms apstiprināšanas Saeimā.
1 komentārs