Valdošajā koalīcijā izgaismojas nesaskaņas: izskan pat ministra demisijas pieprasījums

3 komentāri

Nesaskaņas valdošajā koalīcijā pēdējās nedēļās izgaismojas arvien spilgtāk. Uz nažiem ir Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV”. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pat aicinājis no valdības patriekt ekonomikas ministru Ralfu Nemiro. Vai Ministru prezidentam strīdniekus kaut kā izdosies samierināt, un vai viņš to vispār mēģinās darīt?

Pēdējās nedēļās vērojama aizvien asāka retorika starp valdošās koalīcijas partneriem. Jo sevišķi tas izpaužas starp “KPV LV” un JKP.

Lasi vēl: Bordāns aicina no amata atbrīvot Nemiro

Domstarpības un asā vārdu apmaiņa starp abiem politiskajiem spēkiem īpaši spilgti izgaismojās, kad runa bija par Valsts drošības dienesta (VDD) jauno ēku, un šonedēļ saistībā ar Ekonomikas ministrija valsts sekretāra Ērika Eglīša atstādināšanu un gaidāmajām izmaiņām energokompānijas “Latvenergo” padomē.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) no jaunajiem konservatīvajiem ir pārliecināts, ka Eglītis stāvējis ceļā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) iecerēm “Latvenergo” padomē iecelt sev pietuvinātu un ar apšaubāmu reputāciju apveltītu personu. Noprotams, ka ministrs runā par Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku.

“Es neuzticos tam procesam, kādu ekonomikas ministrs veic savā ministrijā attiecībā uz kritisko infrastruktūru – “Latvenergo”,” pauž Bordāns.

Ministrs gan konkrēti neatbildēja, vai viņa neuzticība aprobežojas tikai ar Nemiro vai “KPV LV” kā partneri kopumā. Savukārt ekonomikas ministrs Bordāna pausto noraida un turpina palikt pie sava: “Es domāju, ka šis cilvēks ir nedaudz sasirdzis ar Napoleona sindromu.”

Nemiro akcentē, – Eglītis atstādināts saistībā ar neizdarībām obligātā iepirkuma komponentes jomā. Ministram esot vienalga, Rebenoks tiek vai netiek “Latvenergo” padomē, turklāt tieši Eglītis esot vadījis komisiju, kas izraudzījās energokompānijas padomes kandidātus, kurus patlaban vēl vērtē drošības iestādes.

Starp tiem ir arī Rebenoks, kuram neoficiāli tiek pieļautas problēmas ar pielaides iegūšanu valsts noslēpumam. Viņam līdz ar Nemiro nokļūšanu amatā parādījušies vairāki amati publiskajā sektorā – gan Rīgas brīvostas valdē, gan vienreiz jau viņš bija iecelts “Latvenergo” padomē. Vienlaikus sociālajos tīklos atrodamas bildes, kurās viņš ar Nemiro kopīgi atpūšas izbraucienā ar laivu.

Uz jautājumu, vai viņš tajā nesaskata nepotisma piegaršu, Nemiro atbild: “Ļoti jauki, ka šādas bildes cirkulē. Es to sasaistu ar kāda atsevišķa politiska spēka interesēm nomelnot. Rebenokam ir augstākā izglītība gan jūrniecībā, gan juridiskā. Kompetentāku cilvēku ostu jautājumus vēl būtu jāpameklē.”

Atstādinātais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs atzīst, ka tiešām ne vienmēr laikā spējuši sniegt prasīto informāciju par OIK parlamentārās izmeklēšanās komisija, taču, beigu beigās, tā esot dabūjusi visu: “Rīkojums nāca pusstundu pirms tam, kad man bija paredzēts sākt “Latvenergo” akcionāru sapulci, lai pieņemtu lēmumu par padomes iecelšanu.”

Valdības jaunākos kašķus paredzēts apspriest pirmdien koalīcijas sanāksmē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadībā. Viņš jau paziņojis, ka nav pieļaujama politiski pietuvinātu personu virzīšana “Latvenergo” padomē.

3 komentāri