Valdis Dombrovskis brīdina, ka Latvija nedrīkst aizrauties ar protekcionismu un populismu

32 komentāri

“Noslēgšanās no pārējās pasaules Latvijai nekad nav nākusi par labu – mūsu ceļš uz labklājību ved caur arvien ciešāku iesaisti globālajā ekonomikā,” atklājot Latvijas Universitātes (LU) ikgadējo konferenci teica eirokomisārs Valdis Dombrovskis.

LU ikgadējā konference šogad notiek jau 76. reizi, un šogad tā pirmoreiz no nacionālas padarīta par starptautisku zinātnisku notikumu. Konference turpināsies divus mēnešus, un to laikā vairāk nekā 2000 vietējie un ap 350 ārvalstu zinātnieki klausīsies, kā arī lasīs ap 1600 referātus.

Indriķis Muižnieks
LU rektors

Mēs gribam un esam pārliecināti par savām pozīcijām Latvijā, bet mums kopīgais uzdevums ir nebūt tikai savas sētas čempioniem, bet iet ar universitāti pasaulē.

Konferenci atklāt parasti tiek aicināts kāds prominents LU absolvents, un šoreiz tas bija Eiropas Komisijas viceprezidents, bijušais Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis. Viņš savā uzrunā ieskicēja Latvijas ekonomikas attīstību pēdējos simts gados, bet runājot par nākotni brīdināja, ka ekonomiskais protekcionisms un politiskais populisms, kad valstis cenšas aizvērt robežas tirdzniecībai, Latvijai nekad nav nācis par labu.

Valdis Dombrovskis
Eiropas Komisijas viceprezidents

Vēsture rāda, ka mums norobežošanās un protekcionisms nav bijis un nebūs izdevīgs. Latvijas ceļš uz labklājību ved caur turpmāku integrāciju globālajā ekonomikā, kā arī darba ražīguma un ekonomikas konkurētspējas kāpināšanā. Tas ir vienīgais iespējamais risinājums mazai un atvērtai ekonomikai.

Viņš uzsvēra, ka Latvijai pēc iespējas straujāk jāpāriet no lētā darbaspēka uz augsti attīstītu ražošanu. Tādēļ vairāk jāiegulda pētniecībā un zinātnē, turklāt ne tikai valstij, bet arī privātiem uzņēmumiem – šajā rādītājā Latvija joprojām ir starp vājākajām valstīm Eiropā.

TOP komentāri

 • Kims
  +15 +12 -3

  Kims

  Ko viņš ir izglābis latviju no bankrota. Suņa murgi . Viņš ir taurē pūsts robots
 • Rowland Rowland
 • Līdumnieks

  Līdumnieks

  Tātad, Dombrovska uzdevums ir : Būt mums par vergiem ar visu Universitāti, dzīvot pilsētas kastītēs un dziedāt: Latvits esmu, latvietviets būšu.....! Valdi, Tu esi savu Tēvzemi nodevis un gribi lai mēs arī to daram. Mūs visu aplaupa un mums jāpriecājās....!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl