Valdības veidošana: “KPV LV” un “Attīstībai/Par!” lūdz pieņemšanu pie Valsts prezidenta

0 Komentāru

Reaģējot uz Valsts prezidenta paziņojumu, partiju apvienība “Attīstībai/Par!” un “KPV LV” lūgs kopīgu pieņemšanu pie valsts prezidenta pirms prezidenta nozīmētās tikšanās ar visu parlamentā ievēlēto partiju pārstāvjiem.

Partijas “KPV LV” līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš LNT Ziņām pauda uzskatu, ka nosaukt premjera amata kandidātu ir Valsts prezidenta uzdevums. Līdzīgu viedokli pauž arī “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts. Viņš norāda, ka partijām joprojām ir iespēja vienoties par kopīgu kandidātu, tomēr nepieciešams zināt, ko tieši Valsts prezidents sagaida.

Daniels Pavļuts
”Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs

Mums šobrīd veidojās labs dialogs ar partiju “KPV LV”, mums ir bijusi tikšanās, kuras rezultātā mēs esam vienojušies doties pie Valsts prezidenta pirmdien, lūgt kopīgu tikšanos, kopīgi runāt pie kādiem nosacījumiem, pie kādiem priekšnoteikumiem būtu iespējama skaidra nominācija no iepriekš izvirzīto kandidātu puses, tā kā šis iespējas nav izsmeltas.

Abu partiju pārstāvji atteicās komentēt, kāds varētu būt prezidenta pieminētais plāns “B”, un izskanējušo informāciju par iespējamu citas partijas vai bezpartejisku kandidātu sauc par spekulācijām. Tikmēr Jaunā Konservatīvā partija (JKP) un “Jaunā Vienotība” atteicās komentēt prezidenta izteikumus.

0 Komentāru