Valdības sēdes ārpus Rīgas – retums; Kariņa valdība plāno doties uz reģioniem reizi gadā

1 komentārs

Valdības sēdes ārpus Rīgas notiek reti. Pirms vairāk nekā 10 gadiem pirmā izbraukuma sēde, ko bija sarīkojusi Aigara Kalvīša vadītā valdība, notika Valmierā. Pirms Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) uz reģioniem bija devies vēl tikai Māra Kučinska (ZZS) Ministru kabinets, apmeklējot Liepāju un Daugavpili. Tiesa gan, par šādu sēžu rīkošanas lietderību viedokļi ir atšķirīgi.

Kad 2007.gada sākuma izbraukuma sēdi Valmierā rīkoja Aigara Kalvīša vadītā valdība, interese par to bija tik liela, ka pietrūka sēdvietu. Taču skatītāji sēdi pameta ar dalītām izjūtām. Savukārt premjers pats bija apmierināts.

Kalvītis bija iecerējis turpināt tradīciju doties izbraukuma sēdēs uz reģioniem. Taču tās netika rīkotas gandrīz 10 gadus, līdz 2016. gadā Māra Kučinska vadītā valdība devās uz Liepāju. To atzinīgi novērtēja toreizējais Liepājas mērs. Apmēram pusgadu vēlāk Kučinska valdība devās nākamajā izbraukumā – uz Daugavpili. Pulcējoties vismazāk attīstītajā reģionā, sēdē tika aktualizētas iespējas vairot labklājību.

Valdības sēžu rīkošana reģionos tiek vērtēta pretrunīgi. Bijušais premjers Māris Kučinskis uzskata, ka tas ir lietderīgi.

“Vietējai auditorijai tas ir ļoti nozīmīgi, ka ir iespēja redzēt ministrus. Ir iespēja arī piedalīties. Sēdes bija atklātas – paskatīties, kā īsti notiek valdības sēdes. Un otrs, teikšu godīgi, mēs devām visiem ministriem laiku sagatavoties, pataupīt tieši tos jautājumus, kas var skart tā reģiona iedzīvotājus. Un, protams, ka bez sēdes arī visi tika iepazīstināti ar vietējām aktualitātēm. Priekš tam jau Ministru kabinets ir, lai būtu lietas kursā par visu Latviju,” saka Kučinskis.

Turpretī Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) ir pārliecināts, ka šādas sēdes iedzīvotājiem nekādus ieguvumus nedod.

“Vērtējot 2017. gada izbraukuma sēdi Daugavpilī, tad ceļš no tā labāks no Daugavpils uz Rīgu nekļuva. Tas turpina brukt. Nekāda veida pasākumi tā remontdarbiem īstenoti netiek. Faktisko pienesumu iedzīvotāju un reģiona labā no šādām sēdēm es absolūti neredzu. Labāk būtu tomēr nodarboties ar reāliem darbiem, kuri veicinātu valsts tautsaimniecības attīstību, nevis nodarboties ar izbraukuma izrādēm,” norāda Elksniņš.

Tikmēr Kariņa valdība plāno turpināt tradīciju rīkot izbraukuma sēdes, lai ārpus Rīgas dotos reizi gadā.