Komentāri
Valdība vismaz tuvākos mēnešu būs stabila, akcentē eksperts
FOTO: LETA

Pēdējās nedēļās politiskā temperatūra valdības namā kāpa līdz ar gaisa temperatūru, tomēr šonedēļ tā esot atkal nokritusies. Pēc premjeres atgriešanās no atvaļinājuma koalīcijas partijām ātri vien izdevās nolikt malā sasāpējušo bēgļu jautājumu, un ķerties pie valsts budžeta veidošanas.

Pirmdien rīta agrumā tikko atgriezusies no atvaļinājuma premjere Laimdota Straujuma savā twitter kontā ierakstīja – koalīcija turpina darbu. Tas gan bija nedaudz pārsteidzīgi – īsta skaidrība par to parādījās tikai vēlā pēcpusdienā, kad politiķi sanāca uz koalīcijas padomes sēdi.

Politisko klimatu premjeres prombūtnē nokaitēja ne vien  Nacionālās apvienības pret bēgļu protesti, kas bija tiešā pretrunā ar valdības nostāju, bet arī arvien atklātākie opozīcijas un pat koalīcijas politiķu izteikumi par valdības maiņu. Tagad šis jautājums tika nolikts malā.

Iepriekš bija izskanējušas runas, ka nacionāļus valdībā varētu aizstāt abas mazās parlamenta opozīcijas partijas, un viena no tām – Reģionu apvienība – sevi valdībā joprojām redz tieši Nacionālās apvienības vietā. Tas esot loģiski, jo reģionāļi tāpat kā Vienotība un zaļzemnieki esot centriska partija. Tomēr lielas cerības, ka tas notiks jau drīz politiskais spēks vairs nelolo.

Arī politikas komentētājs Māri Zanders prāto, ka valdības gāšanai laikus norauta rokas bremze, jo nevienu valdošo partiju augošā spriedze īsti apmierinājusi neesot. Tādēļ nacionāļiem dota iespēja izstrādāt likuma grozījumus, lai bēgļu uzņemšanai turpmāk vajadzētu Saeimas atbalstu. Citiem vārdiem sakot – viņiem dota iespēja piekāpties koalīcijas partneriem, nezaudējot seju savu vēlētāju acīs.

Tagad tuvākais iespējamais valdības klupšanas akmens ir nākamā gada valsts budžets. Šo versiju vēl vairāk pastiprina premjeres novilktā sarkanā līnija – ja Saeimai palielinās budžeta deficītu virs viena procenta, viņa atkāpsies no amata.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl