Valdība vilcinās piešķirt “Latvijas pastam” kompensācijas par preses piegādēm

2 komentāri

Draudi drukātās preses pastāvēšanai, – valdība vilcinās piešķirt “Latvijas pastam” kompensācijas par preses piegādēm.

Notikušais satrauc preses izdevējus, jo “Latvijas pasts” jau ir piedāvājis vairākkārtēju piegādes cenu kāpumu, kas ievērojami sadārdzinās abonēšanas cenas. Izdevēji norāda, ka tam sekos ķēdes reakcija – tirāžu kritums, daudzu izdevumu slēgšana.

Lai rudenī veiksmīgi varētu sākt abonēšanas kampaņu, līgumi ar “Latvijas pastu” par preses piegādi jāslēdz jau šomēnes. Latvijas Preses izdevēju asociācija ir nolēmusi to nedarīt, uzstādot ultimātu atbildīgajām amatpersonām steidzami rast problēmas risinājumu.

Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektors Guntars Līcis norāda: “Tas apdraud Latvijas drukāto mediju telpu. Šis sadārdzinājums mums nav paceļams.”

Savukārt laikraksta “Auseklis” redaktore Regīna Tamane pauž: “Saka, ka prese ir demokrātijas garants, es negribu teikt, ka “Auseklis” ir drošības garants, bet kādam esam drošības garants, kur vērsties, lai uzrunātu attiecīgas institūcijas, pašvaldības un skaidrot. Es nezinu, kas notiks, kad mēs nebūsim, es par to negribu domāt.”

Līdz šim valsts ir kompensējusi “Latvijas pastam” radītos zaudējumus par preses izdevumu piegādi – tie bija vairāki miljoni eiro ik gadu. Šajā atbalsta mehānismā gribēja ieviest izmaiņas un risinājumu ilgstoši meklēja speciāli izveidota darba grupa, taču pie kopsaucēja tā arī nenonāca. Tad mutiski tika apsolīts, ka līdzšinējā kārtība saglabāsies un valsts segs šos zaudējumus “Latvijas pastam”. Taču jūlijā valdība šo jautājumu atlika un Finanšu ministrija pret kompensācijām iebilst.

2 komentāri