Valdība pildīs saistības un neatteiksies no bēgļu uzņemšanas, vienojas valdība

3 komentāri

Valdība pildīs savas saistības un neatteiksies no patvēruma meklētāju uzņemšanas – par to pirmdien, 4. aprīlī, vienojušās koalīcijas partijas, apspriežot Nacionālās apvienības ierosinājumu vairs neuzņemt imigrantus, kas tika izteikts, reaģējot uz Briseles teroraktiem.

Saskaņā ar Briselē panākto vienošanos vēl premjeres Laimdotas Straujumas laikā Latvija divu gadu laikā apņēmusies uzņemt 776 patvēruma meklētājus. Jaunais premjers uzskata, ka šo solījumu varētu lauzt vien tādā gadījumā, ja Latvijas robežu sāktu šķērsot nekontrolējama imigrantu plūsma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nacionālās apvienības noraidošā nostāja par patvēruma meklētāju uzņemšanu, koalīcijas partneriem nav nekāds jaunums. Oficiālajās sarunās viens no galvenajiem darbakārtības jautājumiem bija Nacionālās apvienības aicinājums vairs neuzņemt nevienu patvēruma meklētāju, kas tiek pamatots ar terorisma draudiem.

“Protams, ka mēs esam uztraukušies par šo situāciju, kāda kopumā ir Eiropā. Īpaši vēl par pēdējā laika notikumiem Briselē, kontekstā skatoties. Un tas arī faktiski bija iemesls, kādēļ mēs šo jautājumu iniciējām,” sacīja VL/TB/LNNK valdes līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Foto

Taču, kā norāda Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka, atteikšanās uzņemt imigrantus būtu pretrunā ar Latvijas saistībām.

“Latvija ir uzņēmusies zināmas saistības, un tās saistības ir jāizpilda. Es uzskatu, ka tā ir tā galvenā doma, ka mēs nevaram šodien pieņemt saistības un rīt pateikt, ziniet, mēs kaut kā pārdomājām,” sacīja Šteinbuka.

Uzņemto saistību pildīšanu kā vienu no galvenajiem argumentiem, kāpēc imigrācijas politiku valdība nepārskatīs, min premjerministrs Māris Kučinskis.

Māris Kučinskis:

Šobrīd nav tāda kritiska situācija, lai mēs, kā teikt, vilktu kaut kādas līnijas, jo mēs savu koalīcijas vienošanos un tās pilnvaras, kuras ietvaros es arī Eiropas Savienībā paužu viedokli, esam pateikuši. Un šobrīd arī to nemainīsim, jo tādā gadījumā mēs netiktu uztverts kā tāds nopietns partneris tajā brīdī, kad, piemēram, plūsmu maiņas gadījumā, mums būtu kāda nepieciešamība.

Tāpat arī partija Vienotība uzskata, ka patlaban nav nekāda pamata, kāpēc būtu jāmaina Latvijas nostāja.

Video

TOP komentāri

 • paldies!
  +1 +1 0

  paldies!

  Zaglīgie,korumpētie, ierēdnīši baidās no sacelšanās latgalē, kas pārņemtu visu šo sūdvalstiņu!!! Visa nozagtā manta,tiks nacionalizēta, un atgriezta tautai!!! Jo tauta ,nebaidās ne no krieva,ne no dieva,jo zaudēt vienkārši nav ko,apnikuši melīgie korumpētie sūdvalsts (vadoņi) ,kas māk tikai ar pirkstu uz citiem rādīt,bet paši turpina zagt!!! Pie vienas vietas Krievija,ASV,Eiropa, beidzat zagt šeit, šajā sūdvalstī,suņu banda!!! Un lai tie pakaļlaižas politiķi, tos bēgļus pieņem savās ģimenēs,un ļauj tiem varot,slepkavot, savas meitas,sievas!!!
 • paldies!
  +1 +1 0

  paldies!

  Zaglīgie,korumpētie, ierēdnīši baidās no sacelšanās latgalē, kas pārņemtu visu šo sūdvalstiņu!!! Visa nozagtā manta,tiks nacionalizēta, un atgriezta tautai!!! Jo tauta ,nebaidās ne no krieva,ne no dieva,jo zaudēt vienkārši nav ko,apnikuši melīgie korumpētie sūdvalsts (vadoņi) ,kas māk tikai ar pirkstu uz citiem rādīt,bet paši turpina zagt!!! Pie vienas vietas Krievija,ASV,Eiropa, beidzat zagt šeit, šajā sūdvalstī,suņu banda!!!
 • paldies!
  +1 +1 0

  paldies!

  Pie varas ZZS ,un zaglīgais veselības ministrs Belēvičš.... Zog ne jau,mediķi,bet gan,slimnīcu valdes locekļ,direktori,administrācijas darbinieki,un tā daļa dakteru kas ir korumpēta!!! Pārējie 99% medicīnas personāla, nevar sev pierakstīt virsstundas,izrakstīt dāsnas prēmijas,un straādā par oficiāli noteikto amatalgu!!! Beidziet dezinformēt tautu!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl