Valdība izbraukuma sēdē Alūksnē spriež par reģiona attīstību

7 komentāri
Valdība izbraukuma sēdē Alūksnē spriež par reģiona attīstību
ALEKSIS ZOLDNERS, LNT ZIŅAS

Ministru kabineta sēde otrdien risinājās trīs stundu brauciena attālumā no Rīgas – Alūksnē.

Valdība pulcējās vienā no attālākajiem Vidzemes novadiem, lai pārrunātu Alūksnes un visa reģiona attīstību. Par šiem jautājumiem valdības sēdes laikā gan vien iezīmēta vēlamā vīzija, nevis pieņemti konkrēti lēmumi.

Gaidāmajā pašvaldību reformā Alūksnes novads paliks tāds, kāds tas ir pašlaik, to nav plānots apvienot ar citiem. To premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) nosauc kā vienu no iemesliem, kāpēc par valdības izbraukuma sēdes vietu izvēlēta tieši šī.

“Es ierosināju, ka mēs braucam drusku tālāk – uz Alūksni. Tā ir arī nozīmīga tādā ziņā, ka mēs redzam Latvijas nākotni – šeit ir tāds novads, kādu mēs arī veidosim. Kārtīgs centrs ar pietiekami lielu teritoriju, pietiekami lielu iedzīvotāju skaitu, un mēs redzam, ka šeit attīstība notiek. Šis ir tas variants, uz kuru valstī kopumā ejam,” teica Kariņš.

Valdības locekļi prezentēja pasākumus, kas plānoti, lai Alūksnes novads un Vidzemes reģions kopumā varētu labāk attīstīties. Alūksnes novadā atrodas divas militārās bāzes, kurās tuvāko gadu laikā plānota sporta kompleksu, autoparku un noliktavu būvniecība, liecina Aizsardzības ministrijas ziņojums.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) prezentēja ieceres Alūksnē un Vidzemē būvēt jaunus administratīvos kompleksus, kuros būtu koncentrēti iekšlietu sistēmas dienesti.

Tikmēr reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”) norāda, ka Vidzeme var pretendēt uz Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu no 2021. līdz 2027. gadam, kas paredzēts reģionu ekonomiskās nevienlīdzības mazināšanai.

Valdības sēdes rīkošana Alūksnē izmaksājusi apmēram 3500 eiro. Sēdē Alūksnē piedalījās apmēram 80 cilvēku – ministri, ierēdņi, kā arī vietējās pašvaldības pārstāvji un uzņēmēji.