Komentāri

Par spīti Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) skaļajam pieteikumam par jaunu administratīvi teritoriālo reformu Latvijā, kuras rezultātā samazinātos novadu sadrumstalotība, Saeimā vairums deputāti ir pret radikālām pārmaiņām.

Atbildīgās komisijas deputāti visai kategoriski iestājas pret mazo novadu piespiedu apvienošanu. Tā vietā tika atbalstīts priekšlikums par brīvprātīgu pašvaldību sadarbību esošā 119 novada modeļa ietvaros.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējās administratīvi teritoriālas reformas sekas ir kā uz delnas – kamēr daudzu mazo novadu centros svilpo vējš un sastapt cilvēkus gadās reti, lielākajās reģionu pilsētās, jo īpaši Pierīgā, dzīve iet uz augšu.

Rezultātā cilvēki migrē uz pilsētām, bet arvien tukšākie novadi knapi velk dzīvību, pateicoties bagātāko pašvaldību subsīdijām.

VARAM publiskotie dati liecina, ka mazo novadu uzturēšana ir ļoti dārgs prieks. Piemēram, Riebiņu novada administrācijas uzturēšana katram iedzīvotājam izmaksa 202 eiro. Tikmēr Zemgales bagātajā Jelgavas novadā – tikai 22 eirocenti.

Lai mazinātu nelietderīgos tēriņus un veicinātu reģionu konkurētspēju, VARAM rosina jaunu teritoriālo reformu. Izteikti divi risinājumi – radikālais paredz novadu un administratīvo centru skaitu samazināt no 119 līdz 58. Otrs, daudz maigākais – mudinās novadus brīvprātīgi sadarboties.

Vairāk uzzini TV3 Ziņu sagatavotajā sižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl