Vai Vienotības “sapņu komandu” sagaida Reformu partijas liktenis? Ēnu uz partiju met arī tiesu darbi

2 komentāri

Krītoši reitingi, šķelšanās partijas biedru rindās, bailes zaudēt valsts finansējumu – varētu šķist, ka runa ir par Reformu partiju pirms dažiem gadiem, tomēr šobrīd tādā pašā situācijā nonākusi Vienotība. Tā šodien tiesā mēģināja pierādīt, ka pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām nav koordinējusi tā saukto trešo personu reklāmas, ko partijai pārmet korupcijas apkarotāji.

Jau dažas dienas pēc 12. Saeimas vēlēšanām parlamenta kuluārus pāršalca ziņa – Vienotībai var nākties atvadīties no valsts finansējuma. Runa bija par tā sauktajām trešajām personām, kuras bija izrādījušas aizdomīgu un ļoti līdzīgu labvēlību vairākiem Vienotības deputātiem, apmaksājot viņu individuālās reklāmas kampaņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kaut partija liedzās, ka par to neko nezinot, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs vēlāk secināja, ka šīs reklāmas bijusi daļa Vienotības koordinētās vēlēšanu kampaņas. Tādējādi partija ir pamatīgi pārkāpusi partijām noteiktos stingros tēriņu griestus. Biroja viedoklim pati Vienotība gan nepiekrita un piespriesto sodu pārsūdzēja. Šodien tiesā uzstājās liecinieki – trešās personas, kuras pašas uz savu roku esot izdomājušas atbalstīt sev tīkamus deputātu kandidātus kā Viktoru Valaini un Inesi Boķi.

Vienotības kandidātu fani savu naudu tērējuši ar apbrīnojami vieglu roku. Piemēram, puisis vārdā Jānis Čakste parakstījis pusotra tūkstoša vērtu līgumu par reklāmas plakātu izlīmēšanu Jēkabpilī un ne reizi nav aizbraucis apskatīties, vai plakāti vispār tur atrodami.

Cits labvēlis Edgars Smirnovs līdzīgā veidā bija apmaksājis radio reklāmu. Viņš teica, ka esot vērsies pie deputāta Valaiņa, prasot, kā lai atbalsta pārvēlēšanu, bet deputāts viņam ieteicis iet pie reklāmista Kārļa Gudoņa, kurš tālāk visu organizējis.

Gudonim, kurš kā liecinieks iesaistīts arī Dzintara Zaķa balsu pirkšanas skandālā, nekādas oficiālas saiknes ar Vienotību nav. Vismaz uz to uzstāj partijas advokāts Lauris Leja. Tas ir būtisks faktors, par kuru tiesai jāizlemj, jo no tā atkarīgs, vai trešās personas reklāmu Vienotības kandidātiem tiešām rīkoja pašas uz savu roku, vai arī tā bijusi partijas koordinēta kampaņa, kā pārmet korupcijas apkarotāji. Advokāts gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam šajā ziņā pārmet pārsteidzīgu un nepierādāmu secinājumu izdarīšanu.

“Šajā lietā uz KNAB netika sauktas daudzas personas, ne deputātu kandidāti sniegt paskaidrojumus, ne arī trešās personas. Lietā mums trūkst daudz dokumentu, piemēram, par vides reklāmu. Lietā nav neviena pierādījuma, ka vispār vides reklāma būtu izvietota,” norāda zvērināts advokāts Lauris Leja.

Līdz spriedumam šajā tiesā vairs nav ilgi jāgaida. Ja tas Vienotībai būs nelabvēlīgs, tas var nozīmēt partijai kārtējo smago triecienu – valsts finansējuma atņemšanu. Līdz tam atlicis nopratināt tikai vienu liecinieku, un tas varētu notikt jau 1. februārī.

Video

TOP komentāri

 • Haralds Elceris
  +1 +1 0

  Haralds Elceris

  Vieno†ības murgu komandu sagaida ne Reformu par†ijas liktenis, bet tāds liktenis, ka tai jāaiziet pa skuju taku!
 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Kādēļ intervētāji baidās uzdot tiešus jautājumus-kādēļ Āboltiņa nekļuva par premjeri tūlīt pēc Dombrovska, kā vina iekluva Saeimā, ko tagad dara tas čalis "Honkongā",kādēļ garunā stiepjas tiesu darbi par reklāmnaudas tēriņiem,kādēļ Zaķis par nodokļiem tika norāts tikai tad, kad to atklāja žurnālisti, kādēļ Zaķis runā Vienotības vārdā, ja no tās aizgājis utt.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl