Vai topošie ministri saņems pielaidi valsts noslēpumam?

Komentāri

Satversmes aizsardzības birojs jau sācis izvērtēt publiski minēto ministru kandidātu atbilstību pielaides saņemšanai valsts noslēpumam. Tiek doti solījumi, ka tikšot darīts viss iespējamais, lai kavēšanās ar lēmuma pieņemšanu par pielaides piešķiršanu vai atteikšanu ministriem šoreiz nebūtu, taču, vai tā tiešām būs, precīzi pateikt vēl esot grūti.

Personas, kuru vārdi publiski izskan kā nākamie ministru amata kandidāti, jau nonākuši Satversmes aizsardzības biroja uzmanības lokā. Tomēr pagaidām vēl ir grūti precīzi pateikt, vai kādam topošās valdības ministram nenāksies gaidīt vairākus mēnešus, kā tas bijis līdz šim, pirms birojs pieņems lēmumu – piešķirt vai atteikt pielaidi valsts noslēpumam, šodien žurnālistiem pēc tikšanās ar līdzšinējo un topošo Ministru prezidenti atzina Satversmes aizsardzības biroja vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministru prezidente Laimdota Straujuma neatklāja, vai varētu rasties problēmas ar kāda ministra kandidāta piekļuvi valsts noslēpumam. Vienlaikus publiski nosauktie kandidāti mainīti netiks. Turklāt Jānis Maizītis solījis darīt visu iespējamo, lai iepriekšējā pieredze neatkārtotos.

Iepriekš SAB vajadzēja teju pusgadu , lai izlemtu, ka pielaide nepienākas bijušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai un tagadējam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam. Turklāt birojs vēl aizvien nav izlēmis, vai piešķirt pielaidi pašreizējam tieslietu ministram Gaidim Bērziņam, kurš pametīs amatu, iespējams, tā arī nesagaidījis pārbaudes beigas.

Nacionālā apvienība kā nākamo Tieslietu ministru jau nosaukusi citu kandidātu – Dzintaru Rasnaču. Tikmēr politiskajos kuluāros jau tiek spekulēts, kuriem no valdības jaunpienācējiem pielaides nebūs šoreiz. Veselības ministra amata kandidāts Guntis Belēvičs nešaubās, ka valsts noslēpumam piekļūs.

Par jaunās valdības apstiprināšanu Saeima varētu lemt jau 5.novembrī.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl