4 komentāri

Agrā ceturtdienas rītā pēc 20 stundu garām debatēm ir pieņemts 2017. gada budžets, un šī sēde jau iegājusi Saeimas vēsturē kā viena no garākajām. Kā jau ierasts, kvēlajās politiķu sarunās netrūka arī spārnotu izteicienu.

“Par” budžetu balsoja 59 pozīcijas deputāti, bet “pret” bija 36 opozīcijas tautas kalpi. Nākamgad valdība plānojusi par vairākiem simtiem miljonu palielināt gan ieņēmumus, gan arī izdevumus, tomēr joprojām tērēsim vairāk nekā nopelnām, un budžeta deficīts būs 1,1% apmērā no iekšzemes kopprodukta.

Kā jau ierasts, nākamā gada naudas dalīšana visas dienas un nakts garumā aizritēja garās debatēs, kurās netrūka ne pārmetumu, ne kvēlu aizstāvības runu, ne arī asprātīgu izteicienu.

Mārtiņš Bondars, Saeimas deputāts (LRA):

Vai tad Brigmaņa kungs zina, kuram mērkaķim dot naudu? Vai Solvita Āboltiņa zina, kurai čūskai dot māju? Nē, Līdakas kungs, nē, jūs zināt par mērkaķiem un čūskām. Tāpēc man liekas, ka tas ir jūsu priekšlikums. Neslēpjaties.

Ingmārs Līdaka, Saeimas deputāts (ZZS):

Laikam man nav nekāda pamata nekur slēpties. Jo es zinu – ja kāda Rīgas kaija “uztaisīs” Bondara kungam uz pleca, tad viņam aiz tās kaijas rādīsies Līdaka ar savu Zoodārzu. Ja tā nopietni, tad man nav nekādu darījumu vai darba attiecību ar Zoodārzu jau kādus desmit gadus.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre (ZZS):

Kā vienmēr, ir daudz joku, daudz spriganu tādu viedokļu apmaiņu. Varbūt mazāk tādas tiešām analīzes. Bet jārēķinās, ka parasti tas saturīgais darbs tiešām tiek veikts Saeimas komisijās, mazāk Saeimas sēdē, Saeimas sēde daļēji ir kā tāds priekšnesums skatītājiem.

Saeima atbalstīja gandrīz visus deputātu priekšlikumus. Atgādināsim, ka deputātu kvotu apmērs šogad bija seškārt lielāks nekā pērn – 20 miljoni eiro.

TOP komentāri

 • Zane
  +1 +1 0

  Zane

  Bondars vismaz pasaka kā ir. Cik bija no valdošajiem kas tajā naktī kaut ko pastāstīja par valstiski svarīgo rotaļlaukumu Preiļos vai 1000 eiro vērtajām durvīm Cēsīs? Un 20 MILJONUS sadalīt priekšvēlēšanu kampaņai var tikai ZZS, Vienotība un Nacionālā apvienība. Par tiem ir jākaunas. Viņi mūs apzog! Jūs tiešām to neredzat?
 • ārprāts
  0 0 0

  ārprāts

  Taisnību jau Bondars pasaka! Kāds nu ir izteikšanās veids, tas ir cits jautājums!
 • iveta
  0 0 0

  iveta

  viens tups cilveks tas bondars - vinam par tuksu mutes virinasanu talak netikt - jau sagribeja prezidentu , viens ietiepigs azis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl