Vai pašvaldības drīkstēs veidot un uzturēt medijus?

1 komentārs

Par to ceturtdien, 2. februārī, gaidāmas diskusijas Saeimā, kur tiks vērtēts priekšlikums noteikt aizliegumu attiecībā uz konkrētiem medijiem.

Jau iepriekš reģionālās preses pārstāvji norādījuši, ka tās pastāvēšana ir apdraudēta, jo pašvaldības pašas izdod un bez maksas izplata savus laikrakstus. Aplēsts, ka no 119 Latvijas pašvaldībām 105 tērē ievērojamas summas savu informatīvo izdevumu veidošanai. Taču tie neaprobežojas ar praktiskas informācijas sniegšanu, bet slavina vietējos deputātus un noklusē pašvaldībai nepatīkamu informāciju. Turklāt, iesaistoties reklāmas tirgū, tiek arī kropļots mediju tirgus.

Saeimas komisija atbalstījusi priekšlikumu liegt valstij un pašvaldībām dibināt, izdot un uzturēt periodiskos izdevumus un interneta vietnes kā masu informācijas līdzekļus. Lai gan ieceri virzīja vairāki koalīcijas deputāti, kopumā valdības partiju vidū par liegumu nav vienprātības. Domstarpības ir arī par to, cik ilgu laiku dot priekšlikumu iesniegšanai pirms likuma galīgās izskatīšanas. Daļa deputātu vēlas īsāku termiņu, bet citi piedāvājuši 1. jūniju.

1 komentārs