Vai Kučinska valdība tiešām spēs ienest jaunas vēsmas? Politologu domas dalās

Komentāri

Saspringta diena ceturtdien gaidāma topošās valdības ministriem. Dažiem pirmo vai jau kārtējo reizi būs jāsāk vadīt ministrija, bet citiem, lai ķertos pie darba, nāksies īstenot sarežģītu shēmu. Kāpēc tā un vai jaunā valdība patiesi būs jauna?

Topošajā valdībā atšķirībā no līdzšinējās būs jauns premjers un divi jauni ministri. Lielākā daļa vecās valdības ministru paliks savos krēslos, bet citi – vienkārši samainīsies portfeļiem. Tieši pēdējiem, lai simboliski nodotu pilnvaras saviem pēctečiem, rīt nāksies īstenot vissarežģītāko shēmu. Simboliskās varas maiņas ministrijās ieplānotas uzreiz pēc Saeimas uzticības balsojuma Māra Kučinska valdībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašreizējais labklājības ministrs Uldis Augulis no sākuma dosies uz Satiksmes ministriju, kur simboliski pārņems vadību. Pēc nepilnas stundas Augulim nāksies doties uz Labklājības ministriju, lai nodotu portfeli pēctecim Jānim Reiram.

Foto

Tikmēr līdzšinējais finanšu ministrs Reirs jau būs paguvis Finanšu ministrijā nodot pilnvaras Danai Reizniecei-Ozolai. Tad Reizniece-Ozola kopā ar Finanšu ministrijas parlamentāro sekretāru Arvilu Ašeradenu dosies uz Ekonomikas ministriju, kur nodos viņam savas ekonomikas ministres pilnvaras.

Pagaidām iecerēts rokādes īstenot starp Saeimas uzticības balsojumu un pirmo svinīgo jaunā Ministru kabineta sēdi. Pastāv arī iespēja, ka, Saeimas sēdei ieilgstot, sarežģīto rotācijas shēmu ministri nepagūst īstenot un tad to nāksies turpināt jau pēc pirmās jaunās valdības svinīgās sēdes.

Vai patiesībā ceturtdien mūs nemaz negaida jauna valdība, bet tikai – jauns kuģa kapteinis, ekspertu viedokļi ir dažādi.

LU asociētais profesors Ojārs Skudra norāda, ka, pirms padarīti pirmie darb,i nav pamata apgalvot, ka, veicot rokādes, svaigas elpas jaunajā valdībā nebūs.

Šī reorganizācija, iespējams, varētu nozīmēt kaut kādas pārmaiņas valdības darbā, bet tikai pati formālā reorganizācija nedod nekādu pamatu apgalvot, ka tādas pārmaiņas būs.

Tikmēr politologs Filips Rajevskis uzskata, ka ministru rotācijas no vienas uz otru ministriju līdzi nesīs arī zināšanas un pieredzi.

Tieši ministru iepriekšējā valdības darba pieredze ļaus no viņiem prasīt padarītos darbus krietni pirms ierastā simts dienu saudzēšanas laika beigām.

Video

Lasi vēl