Vācijas aizsardzības ministre: Latvija var simtprocentīgi paļauties uz Vāciju kā sabiedroto

1 komentārs
Vācijas aizsardzības ministre: Latvija var simtprocentīgi paļauties uz Vāciju kā sabiedroto
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Starptautiskā sistēma, tostarp Baltijas valstu reģions, katru dienu tiek pakļauts arvien lielākiem drošības izaicinājumiem un stāties tiem pretī var, tikai stiprinot Eiropas Savienības (ES) un NATO spējas un vienotību – tā piektdien vizītē Latvijā paziņoja Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa-Karenbauere.

Tiekoties ar Latvijas aizsardzības ministru Arti Pabriku (“Attīstībai/Par!”), viņa uzsvēra, ka Latvija var simtprocentīgi paļauties uz Vāciju kā uzticamu sabiedroto. Vācija arī turpmāk sniegšot ieguldījumu Baltijas valstu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu.

“Mēs sadarbojamies ar Latviju un Baltijas valstīm kā cieši sadarbības partneri, kā sabiedrotie NATO. Arī NATO piektais pants ir absolūti saistošs, un Vācija pie tā pieturas. Tieši tāpēc Vācija aktīvi iesaistās, lai nodrošinātu savu klātbūtni jūsu reģionā gan sauszemes, gan gaisa telpas patrulēšanā. Latvija 100% var paļauties uz mums kā NATO sabiedroto. Un tas ir sevišķi svarīgi, domājot par starptautisko situāciju kopumā, gan arī izaicinājumiem, kas NATO būs jāpārvar arī turpmāk,” norādīja Krampa-Karenbauere.

Tikšanās laikā liela uzmanība pievērsta arī situācijai Sīrijā un enerģētikas atkarībai no Krievijas, kas nevairo kopējo drošību starptautiskajā sistēmā.

1 komentārs