Vācija panākusi 14 valstu, tostarp Latvijas, piekrišanu par migrantu operatīvu atpakaļuzņemšanu

8 komentāri
Vācija panākusi 14 valstu, tostarp Latvijas, piekrišanu par migrantu operatīvu atpakaļuzņemšanu
AFP/LETA

Vācijas kanclere Angela Merkele panākusi 14 valstu piekrišanu operatīvi uzņemt atpakaļ migrantus, kas mēģina iekļūt Vācijā, liecina dokuments, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.

Šāda vienošanās panākta ar Latviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju, Zviedriju, Ungāriju, Poliju, Čehiju, Beļģiju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu, Nīderlandi un Portugāli.

Vēstulē koalīcijas partiju līderiem kanclere norādījusi, ka tos patvēruma meklētājus, kuri iepriekš reģistrēti kādā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī, būs jānogādā lielākos “bāzes centros”, kas tiktu izveidoti pie Vācijas robežām, lai veiktu migrantu izvērtēšanas procedūras.

Kā ziņots, domstarpības migrācijas jautājumā starp Merkeli un iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu, kas pārstāv kancleres vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), radījušas nopietnas bažas par Vācijas koalīcijas valdības stabilitāti.

Zēhofers Merkelei tika devis laiku līdz jūnija beigām, lai rastu kādu risinājumu nelegālās imigrācijas apturēšanai, pretējā gadījumā solot vienpusējā kārtā, izmantojot savas ministra pilnvaras, dot rīkojumu sākt apturēt daļu patvēruma meklētāju uz Vācijas robežas. Daudzi CDU biedri atzinuši, ka gadījumā, ja Zēhofers vienpusēji ķertos pie savas ieceres īstenošanas, Merkelei nāktos viņu atbrīvot no ministra amata. Tas savukārt varētu novest pie 70 gadus pastāvējušās CDU un CSU alianses sabrukuma, kā rezultātā Merkeles valdība zaudētu parlamentāro vairākumu.

Tad atliktu divi ticami scenāriji – vai nu Merkele turpinātu vadīt mazākuma valdību, vai arī nāktos izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas.

Jau ziņots, ka ES dalībvalstis naktī uz piektdienu panāca vienošanos, kas paredz izveidot “kontrolētus” nelegālo imigrantu vētīšanas centrus, kurus uz brīvprātības pamata ES dalībvalstis izvietos savā teritorijā. Vienlaikus iecerēts veidot arī imigrantu uzņemšanas centrus ārpus ES teritorijas, piemēram, Ziemeļāfrikā.

8 komentāri