Vācija “ir un paliks Baltijas pusē”, paziņo Vācijas prezidents

Komentāri

Vācija ir un paliks Baltijas valstu pusē – tā ceturtdien, 9. februārī, Rīgas pilī teica Vācijas prezidents Joahims Gauks. Viņš Latvijā tikās ar visu trīs Baltijas valstu prezidentiem un apsprieda gan Eiropas Savienības nākotni, gan draudus drošībai no austrumiem.

Viesošanās Rīgā ir Vācijas prezidenta Joahima Gauka pēdējā oficiālā vizīte kādā no Eiropas valstīm pirms aiziešanas no amata. Gauks, kurš pats uzaudzis Austrumvācijā un slavu izpelnījies kā antikomunistu aktīvists, akcentēja, cik daudz viņam ir kopīga ar Baltijas valstīm un to iedzīvotājiem.


Vācijas prezidents Joahims Gauks:

Es esmu gandarīts par iespēju tikties ar valstu vadītājiem, ar kuriem man nav ilgi jādiskutē par to, kādas vērtības vieno mūsu valstis. Es vienmēr esmu gandarīts tikties ar cilvēkiem, kuri bērnībā nevarēja iedomāties, ka reiz dzīvos brīvībā un demokrātijā. Tas rada saiti, kas nav saprotama ar prātu vien, tā vieno arī sirdis.

Rīgā viņš apsprieda tādus jautājumus kā Eiropas Savienības nākotne pēc Lielbritānijas izstāšanās un cīņa pret kontinenta ekonomiskajām problēmām, bet lielākais akcents tika likts uz Krievijas mestajiem izaicinājumiem.

Gauks uzsvēra, ka Vācija ir gatava kopā ar Baltijas valstīm cīnīties pret Krievijas dezinformācijas kampaņu. Savukārt Latvijas prezidents Raimonds Vējonis akcentēja Varšavas NATO samitā pieņemto lēmumu par sabiedroto spēku izvietošanu Baltijā izpildes nozīmību.

Rīgā Gauku sagaidīja ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas un Igaunijas prezidenti. Gauks uzsvēra, ka Vācija ir un paliks Baltijas valstu pusē, par to izpelnoties ne mazumu komplimentu no saviem kolēģiem.

Savu vizīti Rīgā Gauks, kurš pats savulaik bijis luterāņu mācītājs, noslēdza, atklājot kristīgās baznīcas reformācijas 500. gadadienai veltītu piemiņas plāksni pie Svētā Pētera baznīcas. Savā uzrunā viņš ne tikai akcentēja Latvijas un Vācijas kopīgo vēsturi, kā arī atvainojās par vēsturiskajiem nodarījumiem.

Lasi vēl