Uzņēmēji ir bažīgi par Latvijas izaugsmes tempiem

0 Komentāru
Uzņēmēji ir bažīgi par Latvijas izaugsmes tempiem
Foto: F64

Eiropas Komisija nākamgad Latvijai prognozē 3% lielu ekonomikas izaugsmi, kas būs viena no straujākajām Eiropas Savienībā. Savukārt vai tā būs, nav pārliecināti uzņēmēji, kas vēl pirms budžeta skatīšanas Saeimā politiķus bija aicinājušas pie apaļā galda.

“Tas, kas ir rakstīts valsts izaugsmes plānos – ekonomiskā izrāviens – uz papīra izskatās kā stagnācija,” teic LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņa sacītais tikai apliecina, ka uzņēmēju optimisms tiešām krītas. Savas pretenzijas Rūpniecības un tirdzniecības kamera izteica jau laikā, kad tapa pirmie nākamā gada valsts budžeta uzmetumi. Kritizēts tika gan tā sauktais “solidaritātes nodoklis” tiem, kuru alga pārsniedz 4000 eiro, gan kārtējais atteikums samazināt iedzīvotāju ienākumu nodokli. Uzņēmēji atklāti bažījas, ka veidot biznesu Latvijā ir pārāk dārgi.

Pirmdienas diskusijas mērķis bija raudzīties gadu, divus uz priekšu. Aktuālo budžetu Saeima sāk skatīt jau otrdien, līdz ar to iespējas to ietekmēt tikpat kā nav. Iecere gan īsti neizdevās, jo divas no koalīcijas partijām – Vienotība un ZZS – savus pārstāvjus tā arī neatsūtīja. Tas deva vairāk iespēju izvērsties opozīcijai. Taču arī vairāk kritizējot tos, kas pie valsts stūres bijuši līdz šim.

Nodokļi ir kā liels kuģis ar inerci – straujas kustības īsti nav iespējamas. Taču, ņemot vērā, ka tieši uzņēmēji ir tie, kas šo naudas masu rada, viņu vēlme jau laikus identificēt un novērst bremzējošos faktorus.

Skaties video:

0 Komentāru