Uzbekistānā ar dažu dienu novēlošanos svinēs Latvijas proklamēšanas dienu

0 Komentāru
Uzbekistānā ar dažu dienu novēlošanos svinēs Latvijas proklamēšanas dienu
Foto: LETA

Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā šodien tiks svinēta Latvijas valsts proklamēšanas 96. gadadiena, pauda Ārlietu ministrijā (ĀM).

Paredzēts, ka klātesošajiem muzikālo priekšnesumu sniegs Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestra kameransamblis Quattro differente. Pieņemšanas laikā viesiem tiks piedāvāti arī tradicionālie latviešu ēdieni un Latvijas uzņēmumu sarūpētie ražojumi – AS Laima šokolāde, AS “Latvijas Balzams” produkcija, SIA N. Bomja maiznīca Lielezers maize un AS Jaunpils pienotava sieru izlase.

Lūgto viesu vidū ir Uzbekistānā akreditētā diplomātiskā korpusa un starptautisko organizāciju pārstāvji, Uzbekistānas valsts pārvaldes amatpersonas, uzņēmēji, akadēmisko aprindu pārstāvji, žurnālisti un mākslinieki.

Kā liecina ĀM rīcībā esošā informācija, abu valstu starpā aktivizējas ekonomiskie sakari – pieaug Uzbekistānas interese par Latvijas sniegtajiem tranzīta un loģistikas pakalpojumiem un ražotajām pārtikas precēm.

Kā ziņots, 2013. gada oktobrī Latvijā viesojās Uzbekistānas prezidents, bet 2014. gada maijā Uzbekistānu valsts vizītē apmeklēja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

0 Komentāru