Uz “KPV LV” biedru sapulci ierodas vien trešā daļa no partijas biedru kopējā skaita

1 komentārs

Partijai “KPV LV” joprojām neizdodas sapulcēt nepieciešamo biedru skaitu, lai noturētu iepriekš izsludināto partijas biedru kopsapulci. Biedru nevēlēšanos ierasties uz savas partijas kongresu politiskā spēka līderi skaidro ar pēcvēlēšanu aktivitātes zudumu.

Kopumā partijā “KPV LV” ir 641 biedrs. Lai sestdien izsludinātā partijas biedru sapulce būtu lemtspējīga, tajā būtu bijis jāpiedalās pusei jeb 322 biedriem. Saskaitot balsis pēc reģistrācijas, tika konstatēts, ka ieradušies vien 212 biedri. Līdz ar to kvoruma trūkuma dēļ šī sapulce tika slēgta un izsludināta nākamā sēde – pēc 15 dienām.

Tomēr partijas līderis Artuss Kaimiņš rosināja turpināt sanāksmi “semināra formātā”. “Mēs neesam lemtspējīgi pēc likuma, bet lemt griboši, es piedāvātu izrunāties KPV biedriem semināra formā, slēgtā veidā, bez preses.”

Sanāksme “semināra formātā” tika turpināta aiz slēgtām durvīm, bez mediju klātbūtnes. Ja partijas pasākums būtu turpinājies kongresa formātā, masu medijiem dalību tajā liegt nevarētu. Partijas biedri kvoruma trūkumu skaidro ar daudzu savu biedru aktivitātes zudumu pēc vēlēšanām.

“Mūsu partijā ne visi ir maratonskrējēji. Ir daudzi sprinteru, kuriem liekas, ka ir noskrējis, bet rezultāta vēl nav un tālāk neskrien,” stāsta partijas “KPV LV” biedrs Romāns Justs.

Partijas darbu tas gan neietekmēšot, un arī par partijas nestabilitāti vai iekšējām problēmām tas neliecinot, uzskata partijas ierindas biedri.

“Man kā parastam biedram nekas nav zināms par iekšējām problēmām, kaut kas varbūt ir dzirdēts presē, bet, ja cilvēkiem dod iespēju piedalīties un darīt, tās problēmas aiznest līdz Saeimai nav nemaz tik vienkārši,” piebilst partijas “KPV LV” biedrs Māris Bērziņš.

Sestdien visi aktuālie jautājumi, uz kuriem partijas biedri vēlējās dzirdēt atbildes, neraugoties uz tikšanās formātu, tikuši izrunāti un apspriesti.

“Atvainojiet, mediji, par slēgtām durvīm, jo šie jautājumi bija par to, kā mēs komunicējam, kāpēc esam valdībā, tie gan bija ļoti mazākumā, ka esam aizgājuši valdībā un kāda pavadā, lielākais vairums to pilnībā atbalsta,” atzina Kaimiņš.

Pēc Saeimas vēlēšanām partija ir piedzīvojusi šķelšanos un būtisku reitinga kritumu. Divu partijas redzamāko līderu – Artusa Kaimiņa un Alda Gobzema – konflikta dēļ partijā ir izveidojušies divi flangi, viens no kuriem atbalsta valdību, bet otrs – palicis opozīcijā.

Nākamais mēģinājums sarīkot partijas biedru sapulci plānots 28. aprīlī.

1 komentārs