Uz bezdarbnieku rēķina ietaupītos līdzekļus tērēs minimālās pensijas un sociālā nodrošinājuma pabalsta palielināšanai

45 komentāri

No nākamā gada varētu sarukt bezdarbnieku pabalsta apmērs un arī izmaksas ilgums.

Bezdarbnieku pabalstu plānots samazināt jau no nākamā gada 1. janvāra. Tas netiktu maksāts kā šobrīd deviņus, bet vairs tikai astoņus mēnešus, tāpat mazinātos pabalsta apjoms. Tādu vienošanos pēdējā brīdī, bez diskusijas ar sociālajiem partneriem, pirms budžeta prioritāšu apstiprināšanas  pieņēmusi valdība.

“Šis galējais lēmums tika pieņemt iepriekšējā dienā pirms valdības sēdes, līdz ar to nebija īsti laika vairs, lai konceptuāli izrunātu jautājumus ar sociālajiem partneriem, bet aicināšu viņus atbalstīt, jo tiešām mēs šajā gadījumā palīdzam šiem cilvēkiem, kas dzīvo uz nabadzības sliekšņa,” norāda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV).

Uz bezdarbnieku rēķina ietaupītos 12 miljonus eiro ministrija tērēs citai prioritātei – no 64 līdz 80 eiro celt minimālo pensiju un sociālā nodrošinājuma pabalstu cilvēkiem ar invaliditāti.

Pārsteigti par valdības lēmumu ir sociālie partneri, ar kuriem tas netika saskaņots. Darba ņēmēju pārstāvis Egils Baldzēns uzskata, ka var samazināt laiku, kurā bezdarbnieku pabalsts tiek maksāts, bet ne tā apmēru.