Komentāri
Ušakovs sūta vēstules nepilngadīgajiem; Aicina izvērtēt Rīgas mēra rīcību
FOTO: LETA

Izglītības un zinātnes ministres Inas Druvietes (V) padomnieks Didzis Šēnbergs (V) šodien vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā un Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD) ar lūgumu pārbaudīt Rīgas domes amatpersonas rīcību, uz politisku manifestāciju aicinot nepilngadīgus un mazgadīgus skolēnus.

Rīgas domes amatpersona virknei skolēnu, tai skaitā 14 gadu vecumu nesasniegušiem jeb mazgadīgiem bērniem, izplatījusi elektronisku aicinājumu 28.septembrī piedalīties politiskā manifestācijā pret pastāvošo iekārtu. Tāpēc Šēnbergs lūdzis izvērtēt, vai šādā rīcībā nav saskatāmas normatīvo aktu pārkāpumu pazīmes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzi jaunieši sociālajos tīklos izplatījuši paziņojumu, ka esot saņēmuši it kā personīgu e-pastu no Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC).

Šēnbergs apgalvo, ka saņēmis virkni bērnu un to vecāku neizpratnes pilnas sūdzības, kāpēc politikā mēģina ieraut mazgadīgos. Viņš norāda, ka demokrātiskā valstī ikvienam ir tiesības izplatīt gan politisko reklāmu, gan aicinājumus uz mītiņiem, tāpat apsverama vēlēšanu tiesību vecuma samazināšana līdz 16 gadiem, taču nopietni ir izvērtējams jautājums, vai valsts amatpersonai ir tiesības sev īpaši padotas personas – mazgadīgus Rīgas pilsētas vispārējās izglītības iestāžu skolēnus – privāti aicināt uz politisku aģitāciju, nosūtot elektroniskus tieši adresētus sūtījumus bērniem.

IKVD norāda, ka politiskā aģitācija izglītības iestādēs un skolēnu pasākumos nav pieļaujama. IKVD aicina deputāta amata kandidātus un partiju pārstāvjus politiskās aktivitātes neveikt izglītības iestādēs un skolēnu pasākumos un neiesaistīt tajās bērnus.

IKVD atbilstoši kompetencei vērš pašvaldību un izglītības iestāžu uzmanību uz nepieciešamību ievērot Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā un Reklāmas likumā noteikto, kā arī nepieļaut izglītības iestādēs darbības, kuras neatbilst Izglītības likumā un izglītības iestāžu nolikumā noteiktajam.

Izglītojamo iesaistīšanas mēģinājumi “priekšvēlēšanu cīņās” neatbilst nedz modernās demokrātijas principiem, nedz Latvijas politisko partiju deklarētajām vērtībām un ētikas principiem, nedz arī Latvijas izglītības mērķiem un uzdevumiem, uzsver IKVD.

Tāpat IKVD atgādina, ka izglītības iestādes pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana, tādēļ nav pieļaujams, ka izglītības iestādes izvieto politiskās reklāmas vai iesaistās to izplatīšanā. Ja izglītības iestādē ir notikusi iepriekš nesaskaņotas informācijas, tostarp politiskās reklāmas materiālu izvietošana un izplatīšana, aicinām skolas vadību šādu situācija novērst un ziņot par to atbildīgajām institūcijām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl