Ušakovs sola vērsties Satversmes tiesā, ja VARAM atcels Rīgas domes pieņemtās “debašu kvotas”

9 komentāri
Ušakovs sola vērsties Satversmes tiesā, ja VARAM atcels Rīgas domes pieņemtās “debašu kvotas”
Foto: LETA

Rīgas domes opozīcija pārmet, ka galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (S) līdz ar pretrunīgi pieņemtajiem grozījumiem mēģina oponentiem aizbāzt muti.

Savukārt Ušakovs atbild, ka viņa politiskie pretinieki mēģina paralizēt domes darbu.

Jau vēstīts, ka Rīgas domē trešdienas vēlā vakarā notika strīdiem bagāta ārkārtas sēde, kas beidzās vien nākamajā dienā īsi pirms saullēkta. Sēdes laikā tika pieņemti diskutabli grozījumi Rīgas pašvaldības darba nolikumā. Tie paredz, ka viens deputāts par domē izskatāmu likumprojektu drīkst uzdot ne vairāk par trīs jautājumiem.

Domes opozīcijas mazākums vairāk nekā 10 stundu ilgušajā sēdē izmisīgi centās neļaut koalīcijas vairākumam ierobežot jautājumu uzdošanu. Taču matemātika bija nepielūdzama – ar 32 balsīm nolikums tika grozīts. Pēc negulētas nakts sastaptie opozīcijas pārstāvji secināja, ka viņiem ir laupīta iespēja aizstāvēt rīdziniekiem svarīgus jautājumus.

Deputātiem ierobežota ne vien jautājumu uzdošana, bet arī iespēja lūgt izsludināt desmit minūšu pārtraukumu. Tāpat līdz minūtei samazināts laiks, kad deputāti var argumentēt savu balsojumu. Ceturtdienas rītā domē sastaptais Ušakovs ar aizvadīto darba cēlienu gan bija apmierināts.

Pēc Ušakova teiktā ierobežojumi pieņemti, lai samazinātu opozīcijas destruktīvo rīcību, kas izpaudusies kā laika vilkšana un ziņotāju aizskaršana. Šie ierobežojumi esot samērīgi, jo arī Liepājas, Ventspils un Daugavpils domēs ir regulēts debašu ilgums.

Tikmēr opozīcija uzsver, ka jautājumi domes un komitejas sēdes ir vienīgais tai pieejamais instruments.

Tagad strīdā iesaistījusies arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Ministrs Kaspars Gerhards ar nolikuma izmaiņām vēl nav iepazinies, taču, visticamāk, Ušakovam tiks prasīts nedemokrātiskās izmaiņas atcelt.

Ja Ušakovs atteiksies nolikumu mainīt, Gerhards esot gatavs izdot rīkojumu, ar kuru tas tiek izdarīts. Šādā gadījumā Ušakovs esot gatavs vērsties Satversmes tiesā, lai savas tiesības aizstāvētu. Rīgas mēru arī nebiedējot runas, ka, šādi turpinot, varētu tikt izsludinātas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.
9 komentāri